antradienis, rugsėjo 22 d.
Oro tarša vaikų gyvenimo trukmę trumpina iki 7 mėnesių
tiesa.com
Pixabay.com

Oro tarša, kaip skelbia tyrimo, atlikto viename didžiausiame Jungtinės Karalystės mieste, rezultatai, vaikų gyvenimą gali sutrumpinti iki septynių mėnesių.

Aštuonmetis vaikas, gimęs 2011-aisiais, gali mirti 2-7 mėnesiais anksčiau, jei per savo gyvenimą jis ir toliaus bus veikiamas ateityje numatomos oro taršos koncentracijos, išsiaiškino Kings College London mokslininkai.

Tyrimas buvo atliekamas Birmingame.

Tyrime buvo nagrinėjama dviejų didžiausių oro taršos elementų – azoto dioksido ir kietųjų dalelių – poveikis mūsų sveikatai, gyvenimo trukmei, tačiau jis neapėmė nemirtinų ligų, tokių kaip astma.

Paaiškėjo, kad oro taršos įtaka Birmingame yra didesnė, nei kai kuriuose didžiuosiuose Jungtinės Karalystės miestuose, dėl to gyvenimo trukmė Birmingame yra mažesnė nei Mančesteryje.

Vietiniai vadžios atstovai skatina vyriausybę kuo greičiau imti veikti ir didesniuose šalies miestuose reikalauja įrengti švaraus oro erdves.

„Šis tyrimas turėtų būti įspėjimas ne tik Birmingamui, bet ir visai šaliai. Mes turime kovoti su šiuo nematomu žudiku, kuris trumpina mūsų vaikų gyvenimus ir tūkstančiams suaugusių sukelia sveikatos sutrikimus. Dirbdamos kartu, vietinės savivaldybės ir vyriausybė gali sukurti švaraus oro erdves, kad būtų bent kiek apvalytas oras labiausiai užterštose miestų vietose“, – sakė Polly Billington, „UK100“ tinklo direktorė.

„Baisu, kad Jungtinėje Karalystėje gyvenantys vaikai kvėpuoja jų gyvenimą trumpinančiu oru. Kaip tėvai, mes norime dėl jų padaryti viską, tačiau kalbant apie oro taršą, jaučiamės bejėgiai. Štai kodėl valdžioje esantys žmonės privalo kažko imtis“, – ridūrė Sue Huyton, „Clean Air Parents’ Network“ koordinatorė.

2019 07 09 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt