šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Padažai – skanumėlio pažadai!
tiesa.com

Mes jau įpratę įvairiausių skonių padažų ieškoti parduotuvių lentynose. Bet kartais juk visai smagu pagaminti ką nors ypatingo ir namuose. Be to, namuose gaminamas maistas sveikesnis, neturi konservantų, užtat papildo mūsų maisto racioną vitaminų ir mikroelementų iš gamtos. Juk į dubenį dėsime tik tai, ką mėgstame, kas sveika ir skanu.

Įvertintas moterų

Obuolių ir krienų padažas

[196]

Jums reikės: dviejų keptų obuolių, 2 arbatinių šaukštelių krienų, pusės citrinos sulčių, trupučio druskos.

Iškepkite obuolius orkaitėje, nulupkite keptų obuolių odelę ir išimkite sėklas. Sudėkite į plakiklį obuolius, krienus, citinos sultis ir druską ir viską gerai išplakite. Šis padažas puikiai tiks prie garintų daržovių, daržovių pyrago, kiaušinių ar kitų patiekalų.

Mėgstamas vyrų

Burokėlių, obuolių ir krienų padažas

[197]

Jums reikės: dviejų orkaitėje keptų obuolių, vieno burokėlio sulčių (šviežių), saujos spanguolių, poros šaukštelių krienų, druskos, vienos citrinos sulčių.

Iškepkite obuolius orkaitėje, nulupkite keptų obuolių odelę, išimkite sėklas. Išspauskite burokėlių sultis. Sudėkite į plakiklį obuolius, krienus, citinos ir burokėlių sultis, spanguoles ir druską ir viską gerai išplakite. Šis padažas puikiai tiks prie garintų daržovių, daržovių pyrago, kiaušinių ar kitų patiekalų.

Tiks prie visko!

Geltonasis padažas

Jums reikės: vienos stiklinės išlukštentų saulėgrąžų, 2–3 arbatinių šaukštelių krienų, pusės mažos cukinijos, pusantros citrinos sulčių, 3 didelių morkų sulčių, 2 arbatinių šaukštelių ciberžolės, druskos ir apie trečdalį stiklinės vandens.

Saulėgrąžas išmirkykite per naktį. Išspauskite morkų sultis. Į plaktuvą sudėkite visus produktus ir suplakite. Jei matysite, kad padažas per tirštas, įpilkite dar vandens. Viskas labai paprasta ir labai skanu. Šis padažas tinka prie visko, ypač prie salotų.

2015 05 16 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt