pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Padėk atprasti
tiesa.com

Jei ką nors iš tavo kaimynų, draugų, o juo labiau artimųjų, ištinka nelaimė, argi neskubi jam į pagalbą? Tai būk vyras ir taip pat elkis ir tuo atveju, jei tavo artimąjį ištiko viena iš didžiausių bėdų, kokia tik gali ištikti – jis tapo priklausomas (-a) nuo alkoholio.

Tu tikrai gali pamėginti jam padėti savarankiškai, niekieno neprašomas. O gal dar ne vėlu? Štai keli paprasti ir lengvai įgyvendinami patarimai.

Netylėk! Pirmiausia pamėgink su juo nuoširdžiai išsikalbėti. Tam iš anksto pasiruošk: neprošal paskaityti ir literatūros apie galimas katastrofiškas pasekmes sveikatai, paieškoti interviu su tais, kurie jau nuėjo šį pragaro kelią (invalidumas, degradacija, dažnai – mirtis), ir su medikais, kurie padėjo kokiam nors laimingajam išsikapstyti iš šios amžinos skaistyklos kančių.

Paprašyk, kad jis išklausytų tave nepertraukdamas. Pabrėžk, kad nesi nusiteikęs prieš alkoholį apskritai, bet tave neramina tai, kad jis geria kasdien ir – daug (netgi jei tas gėrimas būtų „nekaltas“ alus). Tai bus ne pats maloniausias pokalbis, nes žmonės nemėgsta pripažinti savo silpnybių. Būk kantrus ir pasistenk sužinoti, kaip ir kodėl alkoholis tapo jam geresniu draugu net už tave patį. Jei jis turi kokių nors problemų, pasiūlyk savo pagalbą.

Atitrauk! Pasistenk alkoholin įjunkusį savo draugą įtraukti į kokią nors įdomią veiklą. Tegul jam nelieka laiko galvoti apie gėrimą. Kinas, teatras, muziejai, medžioklė... viskas, kas jam artimiausia pagal pomėgius. Ypač tinka sportas, taigi bus puiku, jei pakviesi kasdien po darbo jį kartu dviese eiti pasportuoti (ir nepamirši kasdien paraginti).

Gudrauk! Jei žinai, kad silpnavalis tavo draugas kasdien be saiko plempia alų ar kilnoja kur kas stipresnių gėrimų stiklelį vis su ta pačia draugų kompanija, padaryk viską, kad jis su jais matytųsi kuo rečiau, o geriausiai – visai nutrauktų ryšius.

Surizikuok! Pamėgink iškelti ultimatumą – arba jis renkasi jūsų vyrišką draugystę, arba butelį. Tiesa, neperlenk lazdos, nes tai labai individualu, priklauso nuo jūsų tarpusavio ryšio stiprumo ir jo „įjunkimo“ į svaigalus laipsnio. Beje, šiam žingsniui kartais labai veiksminga pasitelkti sąjungininkę – jam brangią merginą ar moterį.

Įkalbėk! Jei jau viską išbandei, bet nesulaukei norimų rezultatų, ko gero, pats patikimiausias būdas (nors ir pats sudėtingiausias) – kreiptis pagalbos į specialistą narkologą ar psichologą. Be abejo, labai sunku įtikinti žmogų, kad jam jau reikia gydytojo pagalbos. Tik tavo parama ir rūpestis gali pastūmėti jį priimti šį svarbų sprendimą, už kurį vėliau jis bus tau neabejotinai dėkingas. Nes tu, ištikus bėdai, jo nepalikai vieno, o skubėjai į pagalbą.

2015 11 14 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt