sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Paprasčiausias asmenybės testas (iliustruoti paaiškinimai)
tiesa.com

Ar esate pastebėję, kad jums visada norisi ką nors laikyti rankose? Paskaitose ar darbe nuolat tarp pirštų sukiojate rašiklį, autobuse žaidžiate telefonu, laukdami prie gydytojo kabineto delnuose vartote raktus. Šveicarų mokslininkas Mario Gmüras teigia, kad pagal tai, kaip išlankstote sąvaržėlę galima daug pasakyti apie jūsų asmenybę.

Tai nėra vien tuščios kalbos iš populiarių žurnalų ar „Facebook“ puslapių. Mario Gmüras yra medicinos mokslų daktaras, psichiatras-psichoterapeutas, turintis kelis dešimtmečius patirties.

Jis teigia, kad skirtingais charakteriais pasižymintys žmonės skirtingai išlanksto sąvaržėles. Tai Gmüras pastebėjo savo darbe – laukiamajame sėdintys žmonės dažnai paimdavo vieną iš ten padėtų sąvaržėlių ir ją lankstydavo, kol sulaukdavo savo eilės.

Greitai Gmüras pastebėjo, kad iš sąvaržėlių išlankstomos formos nėra visiškai atsitiktinės. Jis patyrinėjo šią temą ir priėjo išvados, kad žaidimas su sąvaržėlėmis iš tikrųjų gali atskleisti įdomių asmenybės bruožų. Šiai temai Mario Gmüras paskyrė visą knygą, kurią pavadino „The Paperclip test“ (2016).

Taigi, paimkite kelias sąvaržėles ir jas išlankstykite. Negalvokite apie tai, ką darote. Dar geriau, jei atsimenate, kaip su sąvaržėlėmis žaidėte anksčiau, kuomet dar nežinojote apie šį testą. Ir prieš lankstydami, nežiūrėkite žemiau – tai turi būti maksimaliai spontaniškas veiksmas.

Ir kai jau išlankstėte, palyginkite savo rezultatą su šiomis sąvaržėlėmis:

[7663]

Jei jūsų išlankstyta sąvaržėlė atrodo kaip esanti nuotraukoje aukščiau, jus Gmüras priskirtų „piromanų“ kategorijai. Žinoma, tokie pavadinimai tėra metaforos, tai nereiškia, kad jaučiate malonumą žaisdami su ugnimi

Jums patinka dramos. Jūs galite praleisti ilgą laiką su niekuo nebendraudami, tačiau vos progai pasitaikius jūs tarp kitų žmonių sukelsite neramumus, o tada viską vėl stebėsite iš šalies. Galbūt jums nepatinka pačiam pyktis ar rėkauti, tačiau mėgstate stebėti kitų kivirčus ir norite apie juos žinoti.

[7662]

„Namų sergėtojai“ mėgsta stabilumą ir nori išsaugoti savo šaknis. Jie gali atsisakyti gerų karjeros galimybių, kad tik liktų su šeima savo gimtąjame mieste. Jie mėgsta sentimentalią vertę turinčius daiktus, net jei jie kitiems atrodo kaip nevertingas šlamštas

Jiems šeima – saugus prieglobstis. Jie patys yra visada pasiruošę apginti silpnesnį ir vertina bet kokias kitų žmonių pastangas, yra linkę padrąsinti.

[7661]

„Svetingieji“ yra atlapaširdžiai, kuklūs, žmonėmis pasitikintys asmenys. Jie nesigiria savo pasiekimais, bet mėgaujasi gyvenimu. Jų namų durys visada atviros, kiekvienas ten ras prieglobstį.

Jie nėra linkę dalinti patarimų, tačiau visada išklauso. Jie mėgsta būti tarp žmonių ir labiausiai bijo vienatvės.

[7660].

„Atidėliotojai“ galvoja tik apie ateitį. Jie visada nori judėti į priekį, tačiau tuo pat metu jaučiasi nepatogiai žengdami pirmuosius žingsnius. Didelių ambicijų jie nemėgsta įgyvendinti vieni. Dėl šių priežasčių jie dažnai atidėlioja darbus ir svajonių įgyvendinimą vėlesniems laikams.

Jie turi didelių tikslų, tačiau nepasitiki savimi. Nutikus menkiausiai nesėkmei jie ima abejoti savo jėgomis.

[7659]

„Landūnai“ tūno tamsoje, nemėgsta išsišokti, tačiau visus stebi. Ramūs ežero vandenys jiems patinka labiau nei audringos jūros – tuo jie ir skiriasi nuo pirmosios kategorijos.

Jie nori žinoti kitų žmonių paslaptis, mėgsta skleisti gandus, tačiau labai bijo dėmesio. Jie nenori, kad kiti kalbėtų apie juos, nenori, kad apie juos būtų skleidžiami gandai. „Landūnai“ nori būti nepastebėtais, bet viską žinoti.

[7658]

„Karjeristai“ – labiausiai motyvuoti, užsidegę žmonės. Aplinkiniai juos mėgsta, nes savo entuziazmą jie nesunkiai perduoda ir kitiems. „Karjeristai“ labai nuoseklūs, visada turi planą ir niekada nesiima naujų darbų, kol neužbaigė senųjų.

Mandagūs, sutelkę dėmesį į sėkmės medžioklę, niekada nesiveržia prisiimti svetimų nuopelnų.

[7657]

„Vakarėlių mėgėjai“ – atsipalaidavę, energingi, dėl nieko nesijaudinantys žmonės. Per gyvenimą jie eina per daug negalvodami ir neplanuodami. Jie visur pritampa, mėgsta susipažinti su naujais žmonėmis ir keliauti.

„Vakarėlių mėgėjai“ pasižymi dažna nuotaikų kaita, neapgalvotais žodžiais, nuomonės nepastovumu.

[7656]

„Uolomis“ Mario Gmüras vadina tas asmenybes, kurios nemėgsta pokyčių. Šie žmonės vertina kitų žmonių darbą, nemėgina prikišti savo nuomonės ir viską naudoja pagal paskirtį.

Jie nėra labai kūrybingi. Veikiau pedantiškai paklūsta visoms rašytoms ir nerašytoms taisyklėms. Jie nesirūpina išvaizda, mėgsta kuo paprastesnes formas ir kuo ramesnį gyvenimą.

[7655]

„Nenuoramos“ nenustygsta vietoje, nori viską patirti ir viską pamatyti. Verčiau gros būgnais nei pianinu. Mėgsta dėmesį, mėsta kvailioti, visada yra geros nuotaikos.

„Nenuoramos“ yra visiškai neišrankūs, beveik niekada neatsisako pasiūlymų pakeliauti, nueiti į vakarėlį ar naują klubą. Dievina viską, kas nauja ir dar neišbandyta, ilgai neužsibūna vienoje veikloje.

[7654]

„Viliokliai“ pavergia visus. Jie charizmatiški, paveikūs, moka puikiai prisiderinti prie bet kokios situacijos. Juos mėgsta draugai, bendradarbiai ir giminės, tačiau niekas nežino kodėl. Tai yra žmonės su labai stipriais socialiniais įgūdžiais. Jie mėgsta viešą kalbėjimą, sakyti tostus ar sveikinimus. Kartais šie žmonės jaučiasi ne taip užtikrintai, nes gera nuomonė apie juos veikia kaip spaudimas.

Žinoma, knygoje pateikiama daug daugiau tikros analizės. Visgi, žinodami šiuos charakterių tipus galite paeksperimentuoti su savo draugais. Tiesiog palikite keletą sąvaržėlių ant stalo ir pažiūrėkite, kaip jie jas išlankstys.

Šaltinis: psichika.eu

2017 07 27 10:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt