ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Parlamentarai užsimanė legalios „žolytės“
tiesa.com

Jungtinės Karalystės parlamentarų grupė prašo valdžios legalizuoti kanapių vartojimą medicininiais tikslais ir leisti šio lengvo narkotiko įsigyti su receptu.

JK diskusijos šia tema vyksta ne pirmą dešimtmetį, o šįkart parlamentinė grupė, siekianti narkotikų politikos reformos, prašo kanapių vartojimą įteisinti dėl to, kad jos turi gydomąjį poveikį žmonėms, kamuojamiems nerimo bei lėtinio skausmo.

Politikai pridėjo 623 žmonių liudijimus, kad kanapių rūkymas padeda jiems lengviau ištverti negalavimus, „gyventi, o ne egzistuoti“.

Dar vienas argumentas – medicininis purškiamasis preparatas „Sativex“, kurio sudėtyje yra nemaža dalis medžiagos, išgautos iš kanapių ekstrakto: esą kanapė jau ir taip naudojama medicinoje.

Siūloma, kad būtų patvirtintas sąrašas negalavimų, nuo kurių kenčiantys žmonės galėtų kanapių įsigyti su receptu.

Tačiau ir šis parlamentarų grupės prašymas sutiktas be entuziazmo ir vargu, ar sulauks didesnio pritarimo. Į jų argumentus atšaunama, jog kanapės – tai C klasės narkotikas, kurio vartotojai negali vairuoti, kyla psichinių negalavimų grėsmė, sumažėja vaisingumas.

Panašu, kad kanapių vartojimas bent jau artimiausiu metu JK nebus įteisintas, o už jo vartojimą bus baudžiama įstatymų numatyta tvarka.

Kanapių vartojimas gydymo tikslais įteisintas keliose JAV valstijose.

Lenkas vėl tapo rasistų gaujos taikiniu

Davidas Cameronas pasitraukė iš politikos

2016 09 13 10:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt