sekmadienis, liepos 12 d.
Pasiilgusiems tėvynės skonių: virtų bulvių ir manų cepelinai su virta vištiena
tiesa.com
Vincento Sako archyvo nuotrauka

Šį receptą sukūrė Gargždų restorano virėjai.

500 g nuluptų bulvių išvirti pasūdytame vandenyje, išvirus nupilti vandenį, nugarinti, sugrūsti ir atvėsinti. Į atvėsusias bulves įberti 50 g manų kruopų, 50 g krakmolo, 6 g druskos ir viską gerai išminkyti. Padėti tešlą į šalį, kol bus gaminamas įdaras.

Įdarui 70 g smulkiai supjaustytų svogūnų pasiruoti (apkepinti iki minkštumo) 20 g kaimiško sviesto ir atvėsinti. 270 g vištienos kulšelių mėsos be kaulų ir be odelių išvirti 400 g vandenyje su mažu svogūnu, česnako skiltele, petražolės šaknele, lauro lapu ir keliais kvapiaisiais pipirais.

Vištieną išimti (sultinį neišpilti), kartu su svieste pakepintais svogūnais mėsmale sumalti, įberti 5 g vištienos prieskonių su druska, įpilti 20 g sultinio ir gerai išmaišyti. Iš bulvių masės ant delno suploti paplotėlį, į vidurį deda vištienos įdarą, suformuoti cepeliną ir, apvoliojusios krakmole, dėti ant lentutės.

Pasūdytą vandenį užvirinti, įmaišyto 50 g išlaidinto krakmolo ir tik tada dėti cepelinus, užvirinti ir virti 8-10 min. ant vidutinės ugnies atidengtus, kad cepelinai nesutrūkinėtų. 1 kg cepelinų imti 2 litrus vandens. Patiekti gausiai užpiltus grietinės sviesto padažu.

Atleidimo temperatūra - 65-70º C.

Stalo etiketas reikalauja, kad Gargždų cepelinai su vištiena būtų valgomi tik su šakute, be peilio.

Gargždų cepelinams su vištiena paruošti daug laiko nereikia, be to jie labai greitai išverda. Cepelinai gaunasi minkštučiai ir labai skanūs.

Gargždų baltas spirgučių padažas.

50 g rūkytos šoninės smulkiai supjaustyti ir vos vos pakepinti, tada suberti smulkiai supjaustytą svogūną (70 g), išmaišytą su šaukštu miltų ir, visą laiką maišant, pakepinti, kol svogūnai suminkštės. Po to įpilti 100 g karšto pieno ir, vėl nuolat maišant, virti padažą kelias minutes, kad padažas sutirštėtų.

Kaip patiems paruošti lydytą sviestą Į storadugnį puodą sudėkite gabaliukais pjaustytą sviestą ir palikite tirpti ant lėtos ugnies. 2. Po kelių minučių sviestas išsileis, o ant dugno pasirodys tankūs balti „debesys“.

3. Šiek tiek padidinkite kaitrą ir leiskite sviestui užvirti. Nugraibykite ant sviesto paviršiaus susidarančias tankias putas.

4. Vėl sumažinkite kaitrą ir kelias minutes dar pakaitinkite sviestą, kartkartėmis nuimdami likusias putas.

5. Kai sviestas taps visiškai skaidrus ir pasklis malonus riešutų aromatas, nuimkite puodą nuo ugnies ir perkoškite sviestą per tankų sietelį ar marlę.

6. Švarų skystį supilkite į indą, kuriame sviestas bus laikomas, ir palikite ataušti kambario temperatūroje, kol sviestas virs kremine mase.

2019 10 31 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt