trečiadienis, sausio 20 d.
Pasitikėjimą savimi galima sustiprinti pakeitus laikyseną
Alfa.lt

Savimi pasitikintį ir gyvenimu patenkintą žmogų atpažįstame iš tolo. Jis išsiskiria iš kitų savo oria laikysena.

Ar pastebėjote, kad ir jūs, kai jaučiatės pasitikintys savimi ir patenkinti, vaikštote tiesiai ir pakelta galva. O kai būnate nusiminę, galva nulinksta, pečius tarsi užgula rūpesčių našta. Jei laikysena ir veido išraiška atspindi mūsų emocinę būklę, tai gal galima jas sąmoningai paveikti?

Atklikite tokį eksperimentą: atsisėskite taip tarytum jaustumėtės mirtinai pavargę ir viskas būtų nusibodę. Sėdėkite nuobodžiaujančia poza, nuobodžiaujančia veido išraiška ir kvėpuokite taip, lyg būtumėte visai išsekę ir apatiški.

Dabar atsisėskite taip, tarsi būtumėte kupini energijos, susikoncentravę, sutelkę jėgas veiklai, visiškai žvalūs ir susidomėję. Sėdėkite energija trykštančio žmogaus poza.

Kokią patirtį įgijote?

Kaip jautėtės, kai sėdėjote nuobodžiaujančia kūno poza? Tikriausiai nuobodžiai, tiesa? Ir kaip jautėtės vaizduodami energija trykštantį žmogų? Tikriausiai kupini energijos?

Tai reiškia, kad kūno laikysenos pakeitimas gali per vieną sekundę pakeisti jūsų fizinę ir psichinę savijautą.

Jūs jaučiatės nepatenkinti, kai užimate niūrią pozą, ir kupini jėgų, kai atsisėdate energija trykštančio žmogaus poza. Jūs šlykštitės, kai nutaisote pasibjaurėjusią veido išraišką, tarytum kažkas būtų jums sukėlęs pasišlykštėjimą.

Kokią reikšmę šis pažinimas gali turėti kasdienybėje?

Kai vaikštote taip, lyg būtumėte kupini pasitikėjimo savimi ir gerai suvoktumėte savo vertę (pasitempę, tiesia nugara, atgal atlenktais pečiais, žvelgdami tiesiai į priekį), tai ir jaučiatės pasitikintys savimi. Kaip vaikštote kaip žmogus, kupinas energijos ir entuziazmo, tai ir spinduliuojate energiją ir entuziazmą. Kūno laikysena veikia jausmus.

Kai būnate prislėgti ir nusiminę, automatiškai užimate prilėgto žmogaus pozą (galva ir žvilgsnis nulinksta, pečiai suglemba, susigūžiate, veido mimika praranda išraiškingumą ir t.t.). Kad pakeistumėte savo nuotaiką, nusiteiktumėte optimistiškai ir pozityviai, turite pakeisti savo kūno laikyseną: nusišypsoti, ištiesinti pečių liniją, pakelti smakrą, žvelgti tiesiai ir atvirai.

Išbandykite ir nustebsite, kaip paprastai ir lengvai galima išsklaidyti neigiamus jausmus, pakeičiant kūno padėtį. Nusišypsokite ir iškart pasijusite geriau. Nutaisykite liūdną veido išraišką ir iškart nusiminsite.

Išbandykite dar vieną eksperimentą: kai jūsų vaikas ims verkti, liepkite jam pažvelgti jums į akis. Kad galėtų pažvelgti jums į akis, jis turės pakelti galvą ir pažiūrėti į viršų. Jūs pamatysite, kad vaikas akimirksniu nustos verkęs. Neįmanoma verkti ir būti liūdnam, kai kūno laikysena optimistiška.

Vienoje JAV klinikoje, gydančioje depresija sergančius žmones, ligoniams uždedamas kaklo įtvaras, kad žvelgtų tik tiesiai, o ne į grindis (depresija sergantys žmonės paprastai nukreipia prislėgtą žvilgsnį į grindis). Vien dėl to pagerėja pacientų nuotaika.

Jūsų kūno laikysena daro tiesioginę įtaką jūsų jausmams!

Pasinaudokite savo kūno kalba emocinei būsenai pagerinti. Tai paprasta ir veiksminga. 

2020 06 21 08:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt