trečiadienis, liepos 8 d.
Pasitraukė raitelių vadas (video)
tiesa.com

Savaitgalį žygio „2000km istorijos“ dalyviai pasiekė vieną svarbiausių kelionės taškų – Ukrainoje esantį Lucką. Raiteliams sėkmingai įveikus beveik pusė kelio iki Juodosios jūros, iš žygio dėl pablogėjusios sveikatos nusprendė pasitraukti raitelių vadas Vaidotas Ruibys.

„Atsinaujino senos rimtos ligos. Nemanau, kad taip nutiko dėl per didelio krūvio - jojame ne pirmą dieną. Labiau gal dėl gyvenimo ir oro sąlygų. Laikas, kurį praleidau čia buvo labai smagus, išvažiuoti tikrai gaila“, - teigia 49 metų V. Ruibys.
 
Žemaitukų žirgais Vytauto Didžiojo keliais iki Juodosios jūros jojantys aštuoni vyrai ir dvi moterys raiti keliauja jau dvidešimtą dieną. Likę raiteliai ir žirgai kol kas jaučiasi gerai ir yra pasiryžę pasiekti galutinį žygio tašką spalio viduryje.
Šeštadienį „2000km istorijos“ žygio dalyvius ukrainiečiai pasitiko Lucke. Būtent čia turėjo būti karūnuotas Vytautas Didysis. Prieš trisdešimt metų restauruota Lucko pilis 1429 metų sausį buvo išgarsinta visoje Europoje, kai Vytautas Didysis sukvietė Europos monarchus ir surengė neregėto mąsto puotą.
Šio istorinės reikšmės suvažiavimo nepamiršo paminėti ir Lucko meras Bogdanas Šiba, susitikęs su žygio dalyviais. Neeiliniam iššūkiui pasiryžusius lietuvius Lucke taip pat sutiko Ukrainos žiniasklaida bei vietiniai gyventojai, niekaip negalintys patikėti, kad senovinius laikus menančiais rūbais pasipuošę keliautojai joja iki Juodosios jūros.
Savaitgalį sunegalavo Baltarusijoje prie žygeivių prisijungęs šuo Alšis. Ištikimu raitelių palydovu tapusiam šuniui ekspedicijos rengėjai parūpino veterinarinį pasą, jog Alšis galėtų drauge su keliautojais kirsti Baltarusijos – Ukrainos sieną. Rūpestingai lydėjęs jojikus visą kelią nuo pat Alšėnų, šuo apsirgo, tačiau kartu vykstantis veterinaras Audrius Kučinskas teigia, kad neturėtų būti nieko rimto ir po dabar gaunamo gydymo šunelis turėtų atsigauti.
 

2010 09 27 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt