trečiadienis, liepos 15 d.
Paskutinieji romantikai
tiesa.com

Anksčiau romantika buvo siejama su užrištomis akimis, ilgu pasivaikščiojimu po žvaigždėtu dangumi, ranka rašytais laiškais ir gėlėmis. O šiandien turime lygias lyčių teises, automobilį „Audi 100“, „Facebook“ ir SMS. Romantika šiais laikais dvelkia kažkuo senovišku ir atgyvenusiu.

Ar tikrai tai dalykas, kuris nebėra aktualus, nes moterys ir pačios sugeba atlikti žygdarbius ir apginti savo garbę? Juoba kad ir seniau romantika buvo ne prasčiokų privilegija – kuris vargšas išgalėjo nusisamdyti gondolą ar mokėjo dainuoti serenadas?  

Krizė „suvalgo“ romantiką?  

Ir šiais visuotinio vargingumo laikais romantikai neliko vietos. Tačiau mes juk tikime šviesia ateitimi ir žinome, kad krizė kada nors pasibaigs, ir mes visi vėl tapsime turtingi, ir vėl galėsime gerti šampaną ir dovanoti gėles. O ir moterys, kad ir kokios savarankiškos nori atrodyti, vis tiek yra trapios būtybės, kurioms patinka tas pat, kas patiko ir prieš šešis šimtus metų – meilė, saugumas, pastangos, dėmesys ir rūpestis. Jos visada norėjo ir tebenori būti apgaubtos mūsų apsiaustais – čia ir slypi romantikos nemarumas.  

Tačiau romantika nėra lengvas reikalas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ją irgi reikia apgalvoti bei planuoti. Svarbiausia – žinoti pagrindines nuorodas, kurių būtina laikytis.

Pradžiai, bet kuriuo atveju, būdamas su mylimąja išjunkite savo mobilųjį telefoną. Neleiskite blaškyti dėmesio. Atsiribodamas nuo aplinkinio pasaulio parodysite mylimajai, kad ne jūs priklausote nuo kitų žmonių valios, o jie priklauso nuo jūsų; ir ne jie jums yra reikalingi, o jūs jiems.

Skirkite visą dėmesį tik jai. Net jei šalimais esama ir kitų dėmesio vertų ar įdomių moterų, jūsų mylimoji yra vienintelė moteris visoje planetoje. Taškas.

Įsiklausykite – ji kur kas dažniau jums leis suprasti, kaip ją sužavėti ar suvilioti, jei tik atkreipsite dėmesį į jos žodžius.

Vakarienė restorane

Skani ir soti vakarienė visada yra puiki įžanga romantiškam vakarui. Tai, kaip jūs elgiatės restorane, daug pasako jūsų moteriai apie Jus: gėrimai, kuriuos geriate, valgiai, kuriuos išsirenkate, galiausiai jūsų valgymo įpročiai ir greitis, ir tai, kaip apmokate gautą sąskaitą – viskas jai siunčia signalus apie jus.

Todėl neikite į restoraną vien dėl to, kad jis yra madingas. Ieškokite malonios ir jaukios aplinkos. Neskubinkite vakaro ir neskubėkite prisikimšti skilvių. Pasimėgaukite vienas kito kompanija be kepto paršelio su obuoliu nasruose, geriau pažinkite vienas kitą vien su gėrimais, neblaškydami savo dėmesio dėl valgio.

Niekada negerkite ir nevalgykite greičiau už savo moterį. Geras pokalbis yra esminis malonaus pasimatymo sėkmės veiksnys. Pažinkite ją – sužinokite, kas jai patinka ir nepatinka, koks jos mėgstamiausias valgis, kur ji yra buvusi ir kur norėtų nukakti, kokie filmai jai patinka ir ką ji norėtų išvysti.

Dalinkitės su ja savo mėgstamais dalykais. Nebijokite pasiūlyti jai paragauti savo užsakyto patiekalo, tai visada atrodo dosnu.

Apmokėkite sąskaitą oriai. Nesiraukykite, nekilnokite antakių, nedūsaukite. Ir sugalvokite, kur pasivaikščioti po nuostabios vakarienės.

Tapkite jos aistros dalimi

Nebūtina grūstis į Paryžių, kad pamatytumėte kažką naujo. Pavyzdžiui – apsigyvenkite savaitgaliui viešbutyje savo mieste. Pabėkite nuo rutinos ir pasinerkite į prabangą. Eikite kartu į SPA ir leiskite jiems pasirūpinti jumis.

Pasijuskite turistais ir iš naujo įvertinkite savo miestą ar bet kurį kitą, esantį netoliese. Apsilankykite ten, kur dar nebuvę – tokių vietų yra daug.

Atminkite – visos moterys be išimties mėgsta dovanas. Ir jei užklupsite jas netikėtai (ir ji nieko neturi padovanoti jums), ji jaus moralinę skolą kaip nors atsidėkoti jums už parodytą dėmesį.

Norint nupirkti dovaną, kuri padarys jai įspūdį, nebūtina mokėti tiek, už kiek pragyvenate tris mėnesius. Prasminga ir apgalvotai parinkta dovana visada yra geriausias sprendimas. Siųskite jai gėlių – neapsiribokite standartine puokšte iš banalių rožių, tulpių ar pigiųjų gvazdikų, parinkite kažko nematyto arba egzotiško. Gėles siųskite jai tik į darbovietę – jos kolegių pavydui. Įdėkite į puokštę šokolado.

Nustebinkite ją bilietais į teatrą – tai ne vien pademonstruos jūsų žaismingą spontaniškumą ir dosnumą, bet taip pat parodys, kad jūsų interesai siekia toliau, nei vien per TV brukamas šlamštas ar videožaidimai.

Kartu su ja aplankykite antikvariatus. Pažiūrėkite, kas jai patinka. Jei leidžia kišenė, pademonstruokite husariškumą – nupirkite jai patikusį daiktą iškart.

Jei gerai ją išklausinėsite, galite rasti daug peno idėjoms. Kas jos mėgstamiausias rašytojas? Raskite jo knygą. Kas jos dievinamas dainininkas? Nupirkite bilietus į jo koncertą. Tapkite jos aistros dalimi.

Romantika namuose?

Elegantiška vakarienė namuose gali atskleisti jūsų neišreikštą talentą ir rafinuotą mąstymą. Kruopščiai paruošta aplinka (jūs rūpinatės, kad jai būtų malonu), padori apranga (nėra blogai atrodyti gerai, ir moteris tai visada įvertins), pritemdytos šviesos (moterys nemėgsta ryškios šviesos dėl visiems suprantamų priežasčių), gera muzika ir kitos mažos smulkmenos visada sukurs jaukią atmosferą. Tam tereikia nedaug pastangų.

Nes romantiško vakaro sėkmės garantas – paprastumas. Jei blaškysitės po apartamentus degiodamas žvakes ar garsindamas (tylindamas muziką), tai tik blaškys jūsų ir jos dėmesį. Paprastumas įgalina atsipalaiduoti ir nesukti sau galvos, kas toliau.

Nors tradicinė vakarienė, vynas ir gėlės yra išbandytas variantas, tačiau jis suteikia nedaug galimybių kūrybiškumui ir asmenybei pasireikšti.

Todėl sukurkite jaukią atmosferą, ji visada sąlygoja gerą nuotaiką – net jei jums ir nepatinka klasikinė muzika, turite puikią progą pabandyti ją pamėgti. Klasikinė muzika ir yra klasikinė, kad išgyveno per visus amžius tik todėl, kad visada leisdavo jos besiklausantiems žmonės atsipalaiduoti ir svajoti. Tačiau atminkite – muzika neturi dominuoti, ji turi būti fonas romantiškam vakarui. Optimalus garsas – kai galite susikalbėti muzikos netildydami.

Pagal visas etiketo taisykles padengtas stalas – puiki proga intymioje ir žaismingoje aplinkoje išbandyti, kaip iš tikrųjų yra valgoma aukščiausios klasės aplinkoje, nesibaiminant, kas ką pagalvos. Tai puiki pramoga, tiesa, kartais reikalaujanti ir egzotiškų valgių, gėrimų ar tiesiog stalo įrankių. Jei Jūs sugebate juos gauti ir jais pasirūpinti – tai geriausias įrodymas, kad iš esmės galite viską. Neapsiribokite vien banalia pica.

Šviežios gėlės yra privalomas romantiško stalo akcentas. Tiesiog pasistenkite, kad jos neužstotų mylimosios akių.

Po vakarienės patiekiama kava ir šokoladas – ne vien ritualinis reikalavimas. Jai reikia kofeino. Na, o šokoladas – jau daugelio kartų išbandytas afrodiziakas.

Pasimėgaukite romantišku filmu. Ne pertraukiamu reklamų ir vienu balsu įgarsintu filmu per TV, bet ištisiniu videofilmu ar DVD, įgalinančiu visapusiškai įvertinti charakterių genezę bei siužeto niuansus.

Jei turite namuose balkoną ar terasą, nieko nėra romantiškiau, kaip pasėdėti po žvaigždėmis susisiautus į antklodes. Bet kuriuo nakties metu. Bet kuriuo…

Parengta pagal Elegancija.eu 

2015 01 09 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt