trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Patarimai vyrams: kaip prižiūrėti ir rūpintis drabužiais?
tiesa.com

Kai kurie vyrai be vargo ir pastangų yra stilingi arba tokie atrodo, tarytum tai jeims būtų įgimtas dalykas. Tačiau dažniausiai stiliaus paslaptis slypi ne prabangiuose drabužiuose ir naujuose aksesuaruose, kuriuos jie dėvi, o drabužinės priežiūroje. Kaip prižiūrėsite ir kiek daug pastangų į savo drabužių priežiūrą įdėsite, taip ir atrodysite.

Jei esate iš tų vyrų, kurie mėgsta viską mėtyti, kur papuola ir ant ko papuola, šansai, kad net ir naujausi kostiumai ar marškinėliai ant jūsų atrodys nepriekaištingai, yra labai menki. Verta susirūpinti drabužių išlaikymu ir priežiūra, nes kitaip atrodysite ne itin gražiai ir stilingai. 

Gražios, švarios ir, svarbiausia, tvarkingos drabužinės išlaikymas nieko nekainuoja ir neužima laiko. O rezultatai visiškai nusveria pastangas, kurias įdedate prižiūrėdami savo drabužius. Pateikiame visas gudrybes, kurias jums reikia žinoti apie drabužių išlaikymą, priežiūrą ir švarą, kad jie atrodytų lyg ką tik iš parduotuvės.

[1152]

Rūšiavimas reikalingas ir drabužiams

Pagrindinė spintos funkcija ir yra sudėlioti ir sukomplektuoti savo drabužius. Tačiau jūs kartais ją pamirštate. Tikrai ne vienas iš jūsų drabužių ieškojote ant grindų, kėdžių, bet ne jų paskirties vietoje – spintoje. Nesiskaito ir tikrai nėra laikoma, kad esate organizuotas ir planuotai dedate drabužius į vietą, jei juos sumėtote ir sudėliojate kaip tik papuola, o kai kurios spintos vietos ir lentynos lieka tuščios.

Spinta nėra tik paprastas baldas, kuriame laikomi drabužiai, į ją reikia žvelgti kaip į priemonę, skirtą tvarkingai ir planuotai sutvarkyti drabužius, tokiu būdu stiprinant ir keičiant savo stilių.

Jeigu esate puošeiva ir mėgstate įvairiaspalvius drabužius, pabandykite juos sudėlioti pagal spalvas - šitaip drabužinė atrodys žaviai, o ir apsirengti bus lengviau. Yra tokių vyrų, kurie nemėgsta iššaukiančių spalvų ir yra linkę nešioti vienspalvius drabužius. Jei eisi būtent toks, savo drabužius taip pat dėliokite pagal spalvų derinį: juoda su juoda arba mėlyna su mėlyna.

Taip pat galite dėlioti pagal šiltas arba šaltas spalvas, taip sudarydami įdomią spalvų gamą. Tą patį principą galite taikyti ir kojinėms, kurias tinkamai sudėliojus, spintoje įsivyraus harmonija ir tvarka. Kojines labai lengva sugrupuoti, jeigu stalčius yra padalintas į kelias dalis tam, kad atskirtumėte savo juodas kojines nuo pilkų, baltų ar spalvotų.

[1149]

Jei esate iš tų vyrų, kurie renkasi praktiškus ir laiko patikrintus dalykus, tvarka jūsų spintoje atsiras, jei vadovausitės ir skirstysite drabužius pagal kategorijas. Tam, kad nereikėtų traukioti visko tuo pačiu metu, pravartu pasidaryti kabančius drabužių komplektus, kad viskas būtų pasiekiama lengvai ir greitai.

Pirmiausia, marškinius ilgomis rankovėmis kabinkite šalia padalindami juos į kasdieninius ir formalius. Kelnes kabinkite prie oficialiems renginiams skirtos aprangaos o visus kitus džinsus, šortus sudėliokite į kasdienai skirtą rūbų kategoriją. Surūšiuokite viską pagal spalvas, taip bus lengviau matyti kokius komplektus turite ir kokių dar trūksta. Galiausiai, drabužius sukabinkite pagal komplektą, kaip rengsitės kitomis dienomis.

Iš pradžių tai gali atrodyti kiek sudėtinga, tačiau įpratus komplektuoti garderobą, ilgainiui pasidaro lengva ir labai patogu, nes nereikia per daug sukti galvos, ką gi šiandien apsirengus. Pasimatuokite drabužius, kuriuos nešiotumėte savaitgalį ir radę tinkamą derinį, jį visą pakabinkite į spintą. Labai patogu viską suskirstyti ir sudėlioti pagal dienas - šitaip sutaupysite daug laiko bei būsite tikri, kad to paties nesirengsite kiekvieną dieną.

Batų priežiūra

Jeigu batai stipriai permirko, prikimškite į juos laikraščių. Jie sugers batuose esančią drėgmę ir padės jiems išdžiūti.

Naudokite batų kurpalį, kad išlaikytumėte nepakitusią batų formą. Tačiau atsiminkite, kad efektyviausia kurpalį naudoti praėjus valandai ar dviem nuo to momento, kai nusiavėte batus.

Batus laikykite vertikaliai ant batų laikiklio. Tačiau nelaikykite batų liežuviu į priekį, nes po kelių mėnesių tokio laikymo jie susiraukšlės ir neatrodys estetiškai.

Odinius batus laikykite specialiuose odai skirtuose maišeliuose - tai padės avalynę apsaugoti nuo šviesos, kuri gali pažeisti odą bei dulkių, kurios labai mėgsta kauptis ant odinio paviršiaus. Plastikiniai maišeliai apsaugos jūsų avalynę nuo išdžiūvimo ir laikys ją tinkamoje drėgmėje.

[1150]

Zomšinius batus laikykite atviroje vietoje, tačiau saulės spinduliai negali tiesiogiai jų liesti. Zomšiniai batai nuo kitų skiriasi tuo, kad jų negalima laikyti plastikiniuose maišeliuose, kadangi tokia medžiaga reikalauja sąlyčio su oru tam, kad galėtų kvėpuoti.

Sportui skirta avalynė turėtų būti prikimšta popieriais, kad išsaugotų savo formą ir sugertų prakaitą. Tačiau prieš kemšant popierių įsitikinkite, kad jis yra be rūgšties. Venkite naudoti laikraštinį popierių, nes jis gali išblukinti avalynę.

Kaitaliokite savo avalynę. Nenešiokite tų pačių batų diena iš dienos, taip jūsų avalynė pailsės ir prailgins savo tarnavimo laiką.

Įrankiai jūsų spintai

Vyrams nesvarbu, ant kokių pakabų kabo rūbai, todėl pas daugelį yra iš vielos padarytos pakabos. Jei tokias turite, iškart meskite jas į šiukšlių dėžę. Tokio tipo pakabos nesuteikia jokios formos, o megztinių pečiai įgauna ausų formeles. Tokios pakabos ypač pavojingos trikotažui, kadangi medžiaga gali lengvai užkliūti ir sugadinti drabužį. Rinkitės medines arba plastikines pakabas, jos tikrai bus mielesnės jūsų rūbams, o spintoje atrodys patraukliai.

Elektrinis pūkų rinkiklis yra labai naudinga ir praktiška priemonė, kurios pagalba galima lengvai ir nesudėtingai pašalinti nuo audinio susidariusius pūkus. Išmėginę suprasite, koks tai naudingas ir reikalingas daiktas, jį galima nešiotis su savimi ir kur tik prireikus pasinaudoti.

Kandys – pavojingiausi vabzdžiai drabužinėms. Jos akimirksniu gali sugadinti net ir idealiausią spintą. Yra keletas priemonių, kuriomis galima išnaikinti šiuos chaosą spintoje keliančius vabzdžius. Bene efektyviausia priemonė nuo kandžių yra cheminiai pesticidų rutuliukai, tačiau jie turi nemalonų ir stiprų kvapą - bet jeigu nesate jautrūs kvapams, galite rinktis ir tokią priemonę nuo kenkėjų. O tiems, kurie negali pakęsti cheminių kvapų, siūlome naudoti feromonų klijų gaudykles: tokiuose spąstuose kandys yra pritraukiamos ir prilipinamos prie klijų.

Verta turėti bent jau porą batų ir drabužių šepečių.

Reguliarus spintos valymas

Senų drabužių atsikratymas suteikia galimybę ieškoti naujų stilių ir formų. Su amžiumi ar užsiimant aktyviu gyvenimo būdu, mūsų kūno formos linkusios keistis, todėl senas kaip nulietas ant jūsų kūno švarkas po kelių mėnesių gali taip ir nebeatrodyti. Todėl verta apsivalyti savo drabužių tvirtovę. Kartais vyrai yra negailestingi moterims, todėl pasistenkite tokiais būti ir savo spintoms. Jeigu turite drabužių, kurie jus erzina ir šiuo metu negalite į juos žiūrėti, lengvu rankos mostu sudėliokite juos į saugojimo dėžę, o po kurio laiko vėl ją išsitraukę pamatysite, ar tas drabužis vis dar yra vertas jūsų dėmesio.

[1151]

2015 09 08 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt