trečiadienis, liepos 28 d.
Patarimas, kaip be vargo įsiminti naujų žmonių vardus
Gražina Vasiliauskienė
Pixabay.com
Vardas – brangiausias žodis

Kiekvieno žmogaus vardas – mieliausias žodis jo savininkui. Ištarę žmogaus vardą, galime pelnyti jo palankumą. Ką daryti, kai bendravimo ratas pasidaro pernelyg platus?

Pasvarstykite, ar yra tarp jūsų pažįstamų „vyras su raudona striuke“ ar „blondinė su berete“. Jei taip, pats laikas išmokti įsiminti kitų vardus. Pasitreniravę kurį laiką, galėsite lengvai prisiminti net kuo vardu buvo gydytojas, gydęs jus prieš porą metų.

Vardas slepiasi smulkmenose

Visi mnemotechnikos specialistai vienu balsu tvirtina, kad įsiminimo procesas yra glaudžiai susijęs su orientacija erdvėje.   Tai visai nestebins, jei prisiminsime, kad už perėjimą iš trumpalaikės į ilgalaikę atmintį ir erdvinius prisiminimus yra atsakinga mažytė smegenų atauga, vadinama hipokampu.

Susipažindami su nauju žmogumi stenkitės daugiau dėmesio atkreipti į jį supančią aplinką.  Jeigu dauguma jūsų pažinčių įvyksta toje pačioje vietoje, tai pasistenkite įsiminti žmogaus išvaizdos detales ir susieti jo vardą su vizualiais vaizdais.  Ši technika, kurią naudojo antikos laikų mokslininkai, veikia iki šiol.

Panaudokite asociacijas

Dar vienas mnemotechnikos būdas, tinkantis ne tik vardams, bet ir kitokiems žodžiams, faktams ar pavidalams įsiminti – asociacijų  grandinės. Tuo momentu, kai išgirstate naują vardą, jums reikia įsivaizduoti asociaciją, primenančią jums šį vardą ar žmogų. Pavyzdžiui, susipažindami su Petru, galite prisiminti garsųjį rusų imperatorių, o su Margarita – žinomą kokteilį.  Asociacija neturi būti logiška. Svarbiausia, kad ši schema veiktų būtent jums, o kitiems apie tai aiškinti neteks.

Gretinimas ir klasifikacija

Geras būdas įsiminti vardus yra gretinimas su jau žinomu žmogumi.  Puikiai tiks mokyklos draugas, kolega. Sukurtas ryšys padės jums užfiksuoti vardą atmintyje ir išsitraukti jį iš ten prireikus. Taip pat galima klasifikuoti žmones pagal veido tipą, ūgį, svorį ar kitą požymį. Priskyrę naują pažįstamą kuria nors kategorijai, jau nebegalėsite lengvai pamiršti jo.

Sąmoningas sprendimas

Kartais tam, kad įsimintume vardą, užtenka susikoncentruoti.  Priimkite susipažinimo procesą atidžia, dėmesingiau ir išspręsite užmaršumo problemą visam laikui.

Įsisavinę mnemotechnikos gudrybes žmonės sugeba įsiminti kortų eilės tvarką kaladėje, tai kodėl jūs turėtumėte nesugebėti įsidėmėti savo darbo kolegų ir kaimynų iš pirmo ir devinto aukšto vardų? 

2021 06 03 07:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt