sekmadienis, balandžio 11 d.
Patvarūs ir ilgaamžiai dantų implantai – sprendimas praradus dantis
tiesa.com

Žmonėms, nešiojantiems išimamuosius dantų protezus, turėtų būti puikiai pažįstama nemaloni savijauta dėl skausmingų dantenų valgant ar kalbant.

Nemažai problemų kyla net ir tuomet, kai dantų protezai yra labai geros kokybės: dėl dantų tilto dažnai reikia nušlifuoti visiškai sveikus šalia esančius dantis; ištraukus dantį iš karto pradeda dėvėtis, tirpti kaulas, prasideda kaulo atrofija – procesas, galintis nulemti veido bruožų pokyčius, dėl to gali tekti dantų protezus periodiškai keisti. Kaulinio audinio dėvėjimasis dažnai lemia dantų ir burnos funkcijų bei estetinio vaizdo blogėjimą.

Mokslinės studijos, stulbinantys atradimai ir pažangios technologijos viską keičia iš esmės, ir šiandien dantų protezai jau nebėra būtinybė. Jokia kita galimybė neprilygsta siūlomai unikaliai alternatyvai, kartais ir vienintelei išeičiai – dantų implantams. 1952 m. švedų chirurgas tyrimais įrodė, kad titanas, jungdamasis su kauliniu audiniu, sudaro patvarų biologinį junginį. Šis fenomenas buvo pavadintas osteointegracija, arba kaulo susijungimu. Šiuo principu dantų implantai šiandien yra plačiai gaminami visame pasaulyje. Jie daugybei žmonių suteikia galimybę turėti nuolatinius, patogius ir patrauklius dantis vietoj dantų protezų ar įprastų dantų tiltų.

„Dantų implantai yra pastovus ir ilgaamžis natūralių dantų pakaitalas, – pasakoja implantologijos ir estetinės odontologijos klinikos „Neodenta“ implantologas Tomas Jašinskas. – Tai dirbtiniai varžteliai, įsriegiami į žandikaulį vietoj iškritusio danties, skirti dantų protezams laikyti. Tai tarsi dirbtinė danties šaknis.“

Neginčijami dantų implantų pranašumai

Odontologai vieningai sutaria, kad dantų implantai – vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų. Tai vienas pažangiausių būdų atkurti vieną ar kelis dantis, nesukeliant neigiamo poveikio kitiems. Implantai gali tapti prevencine priemone nuo žandikaulio sunykimo, iškritus dantims, jie aktualūs žmonėms, kurių dantenos yra skausmingos ir nusileidusios. Pacientui galima pagelbėti net ir tuo atveju, kai prarasti visi dantys. O svarbiausia, kad dantų implantai, priešingai nei protezai ar tiltai, saugo kitus dantis ir jų negadina.

Pasak dr. T. Jašinsko, palikti tuščią tarpą ištraukus dantį ir jo šaknį nėra gerai: gretimi dantys gali pakeisti kryptį, veidas dėl susitraukusio žandikaulio gali atrodyti senesnis, o dantų neturėjimas kenkia ne tik estetikai, bet ir bendrai sveikatos būklei, gyvenimo kokybei.

Patvirtinta, kad daugeliu atvejų (apie 97 proc.) implantai sėkmingai prigyja, jų atmetimo rizika yra itin maža, tad šis sprendimas – išties patikima, saugi ir ilgalaikė investicija.

Dr. T. Jašinsko teigimu, implantus dažnai renkasi žmonės, prieš tai ilgą laiką nešioję dantų protezus, žinantys, kokie jie gali būti trumpalaikiai, nestabilūs ir nepatogūs. Šiuolaikiniai dantų implantai suteikia galimybę valgyti, kramtyti, kalbėti ir drąsiai šypsotis nejaučiant diskomforto.

Dr. Tomas Jašinskas

Susijungę su kaulu, implantai tampa atrama kitiems dantims, apsaugo nuo kaulo atrofijos, padeda išsaugoti kaulinį audinį ir jaunatvišką veido išvaizdą, atkuria funkcionalumą.

Dantų implantavimo procedūra – be skausmo

Į klausimą, ar galima sriegti implantą, ar jis nepakenks sveikatai ir ar nėra veiksnių, galinčių apsunkinti kietųjų ir minkštųjų audinių gijimą, gali atsakyti gydytojas odontologas. Jis apžiūri ir įvertina, ar nėra kaulinio audinio infekcijos, jungiamojo audinio pažeidimų. Labai svarbu, kad būtų sveikos dantenos, būtų užtektinai kaulinio audinio implantams įsriegti. Taip pat reikia atsižvelgti į esamas ligas, fizines ir medicinines paciento burnos ypatybes, pavyzdžiui, netaisyklingą sąkandį, atlikti profilaktinę burnos higieną. Taip pat daroma panoraminė rentgeno nuotrauka. Taigi, danties implantavimo procedūra prasideda nuo žandikaulio kaulo įvertinimo.

Nusprendus implantuoti, planuojama operacija. Protezavimas dantų implantais susideda iš kelių etapų. Dažniausiai per pirmąjį vizitą implantas, atlikus vietinę nejautrą, įsriegiamas į kaulą ir paliekamas 3–6 mėn., kad prigytų. Per antrą vizitą ant įsriegto implanto uždedama speciali galvutė ar atrama, ant kurios vėliau bus dedamas vainikėlis. Kartais, atsižvelgiant į atvejo sudėtingumą, šiuos du žingsnius galima atlikti ir vienu kartu. Tai įmanoma, kai kaulas implantuojamo danties srityje yra storas, sąkandis taisyklingas, implantas nejuda kaule, dančiui netenka didelis kramtymo krūvis. Per trečią etapą dedamas danties vainikėlis.

Svarbu žinoti, kad geras protezavimas yra toks pats svarbus, kaip ir implantavimas. Tinkamai parinkus spalvą, formą, dydį, naujasis dantis niekuo nesiskirs nuo savų dantų.

Ar dantų keitimas implantais teisingas sprendimas? Ar tai naujas gydymo būdas?

Šiomis dienomis dažnai girdime apie tokį gydymo būdą: ištraukiami visi dantys ir pakeičiami implantais, po to ant implantų uždedama speciali plokštelė. Dr. Tomas Jašinskas teigia nemanantis, kad tai teisingas gydymo būdas. Jo nuomone, kai kuriais atvejais tai netgi nusikaltimas prieš pacientą. „Esu girdėjęs tokių atvejų, kai jaunam žmogui pasiūlyta visiškai pašalinti 6 ar 7 sveikus dantis, motyvuojant estetikos, higienos trūkumu ar jau esamais implantais burnoje. Kiekvienas turėtų įvertinti konservatyviosios odontologijos pranašumus – kuo ilgiau ir daugiau bus išsaugota savų dantų, tuo ilgalaikiškesnis ir stabilesnis bus protezas, tuo didesnės estetinio restauravimo galimybės. Pacientas turi suprasti, kad pašalinus visus dantis ir juos pakeitus plokštele, žmogus šią plokštelę nešios visą gyvenimą. Savo praktikoje esu susidūręs tik su atvejais, kai pacientai nenori plokštelės, o dabar atvirkščiai – jiems siūloma savus dantis pakeisti plokštele. Nesvarbu, ar ta plokštelė ant implantų, ar ne – ji vis tiek yra plokštelė.“

2013 04 06 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt