šeštadienis, liepos 11 d.
Paukštis Kalėdų stalui
tiesa.com

Galime laikytis skirtingų šventinių tradicijų, galime net nemokėti gerai gaminti, tačiau viena žinome visi: nepatiekti ant Kalėdų stalo paukštienos – šventvagystė.

Paukščio – bet kokio: žąsies, vištos, kalakuto, anties – kelias iki kalėdinio stalo ilgas. Per Kūčias, kai dera galvoti apie svarbesnius dalykus nei tik kaip prikimšti pilvą, patiekiami tik šalti patiekalai ir užkandžiai. Paukštienos kepsnio tenka palaukti iki kitos dienos kalėdinių pietų.

Vienas tokio kepsnio variantas – antis. Kimšta obuoliais, ji visada buvo priskiriama kulinarinių šedevrų kategorijai. Bet šis receptas nuostabus tuo, jog obuolius galima drąsiai pakeisti citrusais, slyvomis, kriaušėmis, net svarainiais. Antienai subtilumo suteiks mairūnas, rozmarinas, šalavijas, čiobreliai, peletrūnas.

Kuo antis mažesnė ir šviesesnės odos, tuo jaunesnė, – vadinasi, ir mėsa bus švelnesnė. Tačiau senesnė antis bus sodresnio skonio ir turės daugiau mėsos, o tai labai svarbu, mat vidutinio, apie 2 kilogramus sveriančio, paukščio vargiai užtektų keturiems žmonėms.

Beje, kadangi antyje mėsos mažiau nei kaulų ir riebalų, ją taip pat galima prikimšti faršo su mėgstamais priedais. Tiks džiovinti abrikosai, vyšnios, apelsinų žievelės, džiūvėsiai ir kiaušiniai. Ir jokių prieskonių daugiau nereikia.

Jeigu norite, kad anties odelė apskrustų ir taptų traški, prieš kepdami gausiai apliekite paukštį verdančiu vandeniu – kol oda pabals ir išsitemps. Tada ją nusausinkite, įtrinkite sausu baltuoju vynu bei druska tiek išorėje, tiek ir iš vidaus, ir padėkite nakčiai į šaldytuvą. Neuždengtą – kad toliau džiūtų.

Prieš pašaudami antį į orkaitę odą subadykite šakute ir kuo nors įtrinkite – pavyzdžiui, maltu imbieru. Tuomet ančiai kepant išsilydę taukai ištekės lauk, o prieskonių kvapas gersis į mėsą.

Vidutinio dydžio antis kepa apie valandą (skirkite 30–40 minučių vienam kilogramui). Nors šią paukštieną leidžiama patiekti ir nevisiškai iškepusią.

ANTIS SU GREIPFRUTŲ GLAJUMI

Reikės (6 porcijoms): 1–1,3 kg anties, 6 greipfrutų, 100 g cukraus, 100 g medaus, šakelės šviežio rozmarino, 100 g sviesto, druskos ir pipirų.

Antį įtrinkite sviestu, druska ir pipirais ir kepkite orkaitėje 190–200 laipsnių temperatūroje apie 15 minučių.

Iš 5 greipfrutų išspauskite sultis, pakaitinkite su medumi ir cukrumi, kol taps panašios į sirupą. Kai sirupas bus beveik paruošas, suberkite rozmarino lapelius.

Ištraukite antį iš orkaitės, tolygiai apliekite trupučiu glajaus ir įdėkite kepti dar 35 minutes, laistymo sirupu procedūrą kartodami kas penkias minutes.

Patiekite papuošę paukštieną šviežio greipfruto griežinėliais.

2017 12 16 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt