antradienis, liepos 14 d.
Paverk – būsi sveikesnis
tiesa.com

Ašaros padeda atsikratyti streso hormonų, kurie sulaiko mūsų organizme toksinus, taigi, retkarčiais tikrai sveika paverkti, ypač jei to norisi.

 Tiesa, ašaros nuo seno laikomos silpnumo žymiu, ypač jei verkia vyras. Verkianti moteris dažnai kaltinama dar ir mėginimu manipuliuoti ašaromis bei perdėtai dramatizuoti situaciją. Tačiau be ašarų mums būtų kur kas sunkiau susidoroti su emocijomis.

Ašaros palengvina širdį ir numeta sunkumą nuo pečių, jos padeda išsikrauti emociškai. Be to, kai mes apimti baimės ar streso, kelios silpnumo minutės padeda viską susidėlioti į reikiamas vietas, kad galėtum priimti teisingą sprendimą. Ašaros mums padeda nusiraminti ir apimtam skausmo, ir pernelyg didelio džiaugsmo.

Paverkęs pasijunti lyg netekęs jėgų, bet tikrai daug ramesnis. Ir užkluptam streso nebūtina skubėti pas geriausius specialistus – ašaros padės nė kiek ne blogiau. Be to, jos yra dalis natūralaus, pačios gamtos mums suteikto apsauginio mechanizmo, kuris padeda įveikti užklupusius netikėtus sunkumus ar išgyvenimus.

Mokslininkų atliekami tyrimai įrodė, kad ašaros naudingos ne tik psichikai ir emocijoms, bet ir fizinei sveikatai.

Beje, gausiai liejamos ašaros vaizdinguose posakiuose ne veltui prilyginamos upeliams ir ežerams – mūsų organizmo ašarų liaukų gaminamų ašarų sudėtyje daugiausia yra vandens (iki 99 proc.) ir tik truputis mineralinių bei organinių medžiagų, tarp jų daugiausia natrio chlorido – todėl ašaros yra sūroko skonio.

Kai žmogus patiria stresą, jo organizme pasigamina nuodingų hormonų, ir kuo greičiau jie bus pašalinti, tuo geriau. Taigi, ne veltui liaudies išmintis sako, kad verkimas gydo – iš tiesų su ašaromis pasišalina kenksmingos medžiagos, be to, žmogus atsipalaiduoja, išnyksta emocinė įtampa. Mokslininkai yra nustatę, kad moterys verkia 4 kartus dažniau, nei vyrai, ir tai gali būti sąlygojama didesnio hormono prolaktino kiekio jų organizme.

Tuo tarpu užgniauždami emocijas ir ašaras tiek vyrai, tiek moterys rizikuoja savo sveikata. Tokiu atveju gerokai padidėja netgi infarkto ar insulto tikimybė, jau nekalbant apie pakilusį kraujospūdį ar padidėjusį pulsą.

2014 06 06 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt