trečiadienis, gruodžio 2 d.
Peilius galandantis Tadas: geriausias aštrumo testas – perpjauti paprastą popieriaus lapą
Alfa.lt

Pagaląsti prašo ne tik peilius, bet ir dalgius

Nors atrodo, kad ši veikla nėra labai populiari, tačiau T. Staliulionis sako, kad greičiausiai ji yra tiesiog pamiršta.

„Nuo seno tokia paslauga buvo. Aš pats būtent tuo intensyviai neužsiimu. Jau apie dešimt metų prekiauju peilių galandimo įranga, tad greta šios veiklos yra ir peilių galandinimas.

Juos paprastai žmonės atveža mums į dirbtuves, šia paslauga naudojasi ir medžiotojai. Pagaląsti atveža ne tik peilius, tačiau ir kitus daiktus. Pavyzdžiui, žirkles ar net dalgius. Dalgius, beje, atveža labai retai“, – kalbėjo verslininkas.

Trečiadienis – peilių diena

Nuo šios savaitės Kauno Vilijampolės turguje peilių galandinimo paslaugą nemokamai gali išbandyti visi. Peilių diena Vilijampolės turguje – kiekvienas trečiadienis.

„Sutarėme su turgaus administracija, kad teiksime tokią paslaugą, tad ir man pačiam tai nauja patirtis. Taip atsidūriau turguje. Netikėta ir man pačiam, tačiau kodėl to nepabandžius? Žmonės sustoja, pasižiūri, užduoda klausimų. Jiems įdomu, kas čia vyksta.

Klausia, ar gali atnešti savo peilius, iš namų. Gali, žinoma. Kol kas šia paslauga intensyviau naudojasi patys turgaus prekybininkai. Žmonės labai patenkinti“, – kalbėjo T. Staliulionis.

„Kartais, kai peilius atveža pagaląsti moteris, pajuokauju: grįš vyras namo, o visi peiliai – aštrūs. Ką pagalvos?“ – juokiasi peilių galandinimo meistras. 

Po kiekvieno darbo – specialus testas

Pasak specialisto, virtuvėje naudojami peiliai turėtų būti galandami maždaug kas 2-3 mėnesius: „Žinoma, priklauso ir nuo to, kaip intensyviai šeima juos naudoja. Pavyzdžiui, jei bus pjaunamas šaldytas produktas, kaulas ant marmurinio paviršiaus – peilis atšips greičiau, o gal net jam reikės net remonto.“

Beje, mitas, jog peilių tinkamai pagaląsti nemoka tik moterys, mat juos T. Staliulioniui atveža ir vyrai. Ir tai nėra nieko keisto, nes tinkamai pagaląsti peilį reikia žinių.

Pagaląsti vieną peilį trunka nuo 7 iki 10 minučių, tai – pusiau automatinis ir pusiau mechaninis darbas: „Peilis nelygu peiliui. Yra ką veikti, darbas nėra tik peilį įdėti į aparatą. Jo valdymas vyksta rankiniu būdu, ranka turi įgusti – kad viskas būtų greitai ir sklandžiai. Reikia įgūdžių. Nėra tai sudėtinga, bet nėra ir labai paprasta. Reikia supratimo apie patį peilį, plieną, žinoti, kada jis jau tinkamai pagaląstas.“

Po kiekvieno darbo meistras atlieka testą, kuris labai patinka žmonėms: virtuoziškai perpjauna popieriaus lapą. Jei peilis popierių perpjauna, padaro tai lengvai ir tiksliai – jis tinkamas naudoti.

„Žmonės labai reaguoja, jiems būna nuostaba, emocijos, kai perpjaunamas popieriaus lapas. Tai yra paprastas ir lengvas peilio aštrumo testas“, – sakė T. Staliulionis. 

2020 11 14 13:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt