sekmadienis, liepos 5 d.
Penki pliusai, kad esate vyras
tiesa.com

Būti stipriąja lytimi kartais sunki pareiga. Užtat turinti labai daug pliusų. Kalbame net ne apie tai, jog vyrams nereikia simuliuoti orgazmų, ir ne apie tai, kad tėvystė mums prieinama iki gilios senatvės, o moterys jau po 50-ies retai kada tampa motinomis.

Yra daugiau teigiamų fiziologinių aspektų, kuriais vyrai skiriasi nuo moterų.

Ilgiau nedžiūva smegenys

Liūdnas faktas: įžengus į šeštąją dešimtį mūsų smegenys pradeda netekti svorio. Tačiau vyrams šis procesas ne toks ryškus, kaip moterims. Be to, amžiaus nulemti pokyčiai prasideda skirtingose smegenų srityse.

Suomių ir britų tyrėjų komanda išsiaiškino, kad vyrams smegenys pirmiausia pradeda trauktis kaktos ir smilkinio skiltyse, atsakingose už emocinę bei pažintinę funkcijas. Moterims gi labiau susitraukia pagumburis ir momeninė skiltis, dalyvaujančios atminties, erdviniuose, vizualiniuose procesuose. Būtent dėl to vyresnio amžiaus vyrams dažniau diagnozuojama Parkinsono liga, moterims – Alcheimeris.

Be to, vyrų kairysis smegenų pusrutulis – tas pats, atsakingas už loginį mąstymą, – yra didesnis nei moterų, ir mūsų pagumburis gerokai stambesnis (o ši smegenų dalis, be kita ko, yra atsakinga už seksualumą).

Didesnė raumenų masė

Mes jų turime maždaug 40 procentų daugiau nei damos. Dėl to vyrams daug lengviau ištreniruoti ir pilvo preso raumenis, ir įsitaisyti įspūdingus bicepsus. Riebalus sudeginti mums irgi paprasčiau bei greičiau. Ir pirmiausia dėl to, kad mūsų suvartotos kalorijos keliauja tiesiai į raumenų masę, o ne į riebalinį audinį, kaip moterims.

Kas tas celiulitas?

Riebalinių ląstelių kiekis vyrų ir moterų organizme vienodas. Bet štai jų kokybė arba, tiksliau, dydis – toli gražu. Ir fermentų funkcionavimo mechanizmas taip pat nepanašus.

Vyrų organizme gerokai daugiau riebalus deginančių fermentų, o riebalinės ląstelės ne tokios stambios. Dėl to stipriajai lyčiai nežinoma tokia bėda, kaip celiulitas, riebalus deginti paprasčiau, jų sukaupti – sudėtingiau. Iš čia dar vienas milžiniškas buvimo vyru pliusas: mes galime daugiau valgyti! Vyrų organizme 20 procentų daugiau skysčių nei moterų, mūsų medžiagų apykaita spartesnė, taigi mums reikia vidutiniškai 700 kalorijų daugiau.

Galime ilgiau naktinėti

Kanadiečiai mokslininkai nustatė, jog moterų biologinis laikrodis skuba ir vyrų vidinį laikrodį lenkia net dviem valandomis. Tai reiškia, kad mes galime eiti miegoti vėliau ir vis tiek nubusti žvalūs kaip vyturėliai. O moterims užsisėdėjus iš vakaro ne tik būna sunkiau užmigti, bet ir nubunda jos neišsimiegojusios, irzlios – turbūt nereikia nė pasakoti.

Mažiau raukšlių

Vyrų oda nuo moterų skiriasi daugybe atžvilgių. Pavyzdžiui, mūsiškė yra 15–25 procentais storesnė, ir viršutinis jos sluoksnis tvirtesnis. Vyrų kraujotaka intensyvesnė, dėl to oda atrodo tamsesnė. Joje daugiau melanino, taigi įdegame greičiau už damas.

Tačiau svarbiausia, kad vyrai turi gerokai daugiau kolageno – vadinasi, mažiau raukšlėjamės, o ir strijų mums beveik nepasitaiko.

Kita vertus, vyrų oda turi daugiau riebalinių bei prakaito liaukų, dėl to berniukai labiau linkę į jaunatvinius spuogus, o suaugę vyrai kamuojasi dėl odos uždegimų, aknės, blizgančios veido odos.

Įdomūs faktai

▪ Vidutinio statistinio vyro barzda per metus užauga 13,75 cm, tad jeigu niekada nesiskustumėte, per gyvenimą galėtumėte užsiauginti maždaug 8 m ilgio veido puošmeną.

▪ Vyro širdis susitraukia vidutiniškai 70 kartų per minutę, moterų – 80.

▪ Tarp vyrų dukart daugiau kairiarankių.

▪ Vyrų kūno temperatūra vidutiniškai 0,2 laipsnio aukštesnė nei moterų.

▪ Vyrų labai žemas skausmo slenkstis. Jeigu stipriosios lyties atstovai galėtų gimdyti, tai greičiausiai... negalėtų – mirtų nuo skausmo šoko.

2017 03 03 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt