ketvirtadienis, spalio 29 d.
Penki Tibeto pratimai
tiesa.com

Kiekvienas savyje mes turime savo jaunystės šaltinį. Norite būti jauni ir sveiki? Nieko nelaukdami kas rytą pradėkite daryti (jei dar nedarote) šį nesudėtingą pratimų kompleksą, kuris, kaip teigia knygos „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“ autorius Peteris Kelderis ir daugybė šiuos pratimus kasdien praktikuojančių žmonių, sureguliuoja visas išsiderinusias organizmo funkcijas bei sustabdo senėjimą.

 Septyni žmogaus energijos centrai

Žmogaus kūnas turi septynis energijos centrus, kuriuos induistai vadina čakromis, angliškai jie vadinami sūkuriais. Nors šių energijos laukų mes nematome, jie yra išties galingi ir valdo kūno endokrininės sistemos vidaus sekrecijos liaukas: šakninė čakra yra ties uodegikauliu; sakralinė-kryžkaulio čakra yra pusiaukelėje tarp gaktikaulio ir bambos (ji siejama su kiaušidėmis ir prostata); saulės rezginio čakra yra virš bambos, žemiau krūtinės; galvos čakra yra krūtinės centre, ties užkrūčio liauka; gerklės čakra yra gerklės srityje; kaktos čakra yra tarp antakių; karūnos čakra yra viršugalvyje.

Kiekvienas sveiko kūno sūkurys greitai sukasi, leisdamas gyvybiškai svarbiai gyvenimo energijai per endokrininę sistemą kilti į viršų. Seno, nusilpusio ir sergančio žmogaus čakros sunkiai pasiekia paviršių, tad greičiausias būdas susigrąžinti jaunystę, sveikatą ir gyvybiškumą – padėti šiems energijos centrams vėl normaliai veikti.

Tam ir pasitarnauja penki paprasti pratimai. Kiekvienas iš jų yra naudingas ir atskirai, tačiau optimaliam rezultatui pasiekti reikia visų penkių, ir svarbu juos daryti tokia eilės tvarka, kokia čia jie aprašyti.

1 pratimas

Stovėkite tiesiai, rankos ištiestos į šonus horizontaliai grindims, delnais į apačią. Sufokusuokite žvilgsnį į priešais esantį tašką ir pradėkite lėtai suktis iš kairės į dešinę, kol apsvaigsite. Pirmą savaitę tai gali būti 3 kartai, vėliau skaičių didinkite kas savaitę pridėdami po du, kol pasieksite 21 (tai pasakytina apie visus 5 pratimus). Labai svarbu kvėpavimas – pirmą ratą sukdamiesi įkvėpkite, antrą – iškvėpkite.

2 pratimas

Atsigulkite ant nugaros, rankas ištieskite išilgai kūno, delnais į grindis, neišskėskite pirštų. Pakelkite galvą nuo grindų, smakrą nukreipkite krūtinės link, o kojas pakelkite vertikaliai, nors šiek tiek daugiau nei devyniasdešimties laipsnių kampu, nelenkdami per kelius. Jei galite, kelkite kojas ir dar arčiau galvos. Paskui lėtai nuleiskite galvą ir kojas ant grindų. Leiskite raumenims pailsėti, po to pratimą kartokite. Keldami kojas giliai įkvėpkite, nuleisdami orą iškvėpkite. Palaikykite tą patį kvėpavimo ritmą ir per trumpas pertraukėles tarp pratimų, kai leidžiate raumenims atsipalaiduoti.

3 pratimas

Atsiklaupkite ant grindų ir išsitieskite, rankos nuleistos prie šlaunų. Palenkite galvą ir kaklą į priekį, smakrą nukreipkite į krūtinę. Tada švelniai lenkite galvą ir kaklą atgal tiek, kiek pajėgiate, tuo pat metu lenkitės atgal išriesdami stuburą. Kai lenksitės, atremkite rankas į šlaunis po sėdmenimis. Kai atsilenksite, grįžkite į pradinę poziciją ir viską pakartokite. Lenkdami stuburą giliai įkvėpkite, o kai grįžtate į pradinę poziciją, iškvėpkite.

4 pratimas

Atsisėskite ant grindų ištiesę kojas į priekį, prasižerkite, pėdos ties pečiais. Ištieskite liemenį, padėkite delnus ant grindų šalia sėdmenų, rankų pirštus nukreipkite į kojų pirštų pusę. Palenkite smakrą į priekį prie krūtinės, po to stipriai atsiloškite galvą ir tuo pat metu taip pakelkite savo kūną, kad keliai lenktųsi tol, kol išsities rankos. Jūsų liemuo kartu su viršutine kojų dalimi sudarys lygiagrečią grindims tiesią horizontalią liniją. Abi jūsų rankos ir apatinės kojų dalys bus nuleistos statmenai grindims. Tada įtempkite visus kūno raumenis ir sekundei kitai tarsi sustinkite. Po to grįžkite į sėdimą pozą, atsipalaiduokite ir prieš kartodami pratimą pailsėkite.

Kai keliate kūną, kvėpuokite giliai. Kai įtempiate raumenis, kvėpavimą sulaikykite. Kai nusileisite, iškvėpkite.

5 pratimas

Atsigulkite ant pilvo veidu žemyn, rankų delnai turi liesti grindis, pėdos pakreiptos, kad pirštai remtųsi į grindis. Ir pėdos, ir rankos turi būti maždaug pečių plotyje, rankos ir kojos tiesios. Ištieskite rankas stačiai grindims ir išlenkite stuburą – kūnas turi būti įlinkęs. Švelniai palenkite galvą atgal i lenkdami šlaunis kelkite kūną iki V formos. Tuo pat metu pakreipkite smakrą į krūtinės pusę. Grįžkite į pradinę pozą. Įgavę daugiau patirties, leiskite kūnui iš pakeltos pozicijos kristi, tačiau nepalieskite grindų. Kai pasieksite viršutinę ir apatinę pozicijas, įtempkite raumenis.

Svarbiausias tikslas

Šie penki pratimai padeda mankštinti sustingusius raumenis ir sąnarius bei stangrinti raumenis, bet svarbiausias tikslas – normalizuoti energijos sūkurių sukimosi greitį. Geriausia pratimus daryti iš ryto ir vakare – kada tik patogiau, ir labai svarbu nepersistengti, daryti, kiek išeina ir norisi.

Atlikus pratimus labai gerai būtų išsimaudyti vėsioje, bet ne šaltoje vonioje. Ir, be abejo, labai svarbu psichologinė nuostata ir troškimas jaustis puikiai!

2014 01 23 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt