sekmadienis, vasario 28 d.
Per 7 metus – daugiau nei 300 persidirbusių slaugių savižudybių
tiesa.com
Pixabay.com

Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos sistemos (NHS) atstovai sulaukė itin didelės kritikos paaiškėjus, kad per pastaruosius septynerius metus daugiau nei 300 slaugių pasitraukė iš gyvenimo. Stresas, nuovargis ir „toksinė darbo kultūra“, dėl kurios medicinos darbuotojai bijo viešai pasipasakoti apie kamuojamas protines problemas, yra pagrindinės šių mirčių priežastys. Paviešinus šokiruojančius duomenis, NHS yra verčiama susiimti ir užtikrinti saugią bei tinkamą aplinką savo darbuotojams, rašoma Metro.co.uk.

22-ejų Lucy de Oliveira – viena iš 300 ranką prieš save pakėlusių slaugių. Jos mama Liz „Mirror“ pasakojo, kad dukra baiminosi, jog jos protinės sveikatos problemos taps priežastimi, dėl ko ji neteks darbo, tad apie jas niekam nepasakojo.

Praktiką Liverpūlio ligoninėje atlikinėjusi Lucy tuo metu dirbo dar dviejuose darbuose, tačiau net ir to nepakako, kad jauna mergina galėtų sudurti galą su galu. Jos mama teigė, kad dukra būtų buvusi laimingesnė, jei būtų dirbusi tik greito maisto restorane.

„Aukštesnes pareigas užėmę ligoninės darbuotojai jai sakė susiimti, nes ir patys turėjo iškęsti tą patį. Vien tik dėl to, kad tu kentėjai, dar nereiškia, kad ir kiti turi dėl to kamuotis. Mažai kas žino, tačiau net ir sveikatos priežiūros sistemoje vyrauja patyčios“, – sakė Liz.

Praktika ligoninėje nebuvo apmokama. Stipendijos vos pakako susimokėti už būstą. Po mokesčių merginai likdavo vos 6 svarai sterlingų.

„Nepaisant to, kad ligoninėje ji dirbdavo tris pamainas po 12 valandų, papildomai ji dar uždarbiaudavo picerijoje ir slaugos namuose, – sakė jos mama. – Negaliu jos susigrąžinti. Galiu tik pasirūpinti, kad įvyktų pokyčiai ir daugiau niekas nebenukentėtų.“

Laura Hyde, dirbusi Derriford ligoninės Devone skubios pagalbos skyriuje, ranką prieš save pakėlė 2016-aisiais. Jos šeima valdžios prašo atkreipti dėmesį į sveikatos įstaigų darbuotojų gerovę, protinę sveikatą ir skatina parūpinti tinkamą paramą medicinos studentams, rezidentams. Jie taip pat nori visose ligoninėse įvesti 24 valandas veikiančią paramą telefonu.

„Slaugės rūpinasi žmonėmis. Laura savo darbui atsidavė, tačiau ją lydėjo įvairios psichologinės traumos. Pediatrijos skyriuose dirbančios slaugės tėvams turi pranešti skaudžias žinias apie mirusias jų atžalas. Slaugės mato į ligonines atvežtus eismo įvykiuose nukentėjusius žmones. Jos rūpinasi kitais, tačiau pamiršta pasirūpinti savimi“, – sakė L. Hyde pusbrolis Liamas Barnesas.

Šešėlinis sveikatos sekretorius Jonathanas Ashworthas skatina valdžia atkreipti dėmesį į šiuos „nerimą keliančius“ duomenis ir neatidėliotinai imtis atitinkamų veiksmų.

„Kiekviena prarasta gyvybė yra tragedija. NHS darbuotojų sveikata ir gerovė niekada neturėtų atsidurti pavojuje. Ja pasirūpinti privaloma pirmiausia“, – sakė J. Ashworthas.

Jo prašymui pritarė ir Karališkojo slaugos koledžo atstovai. Jie tikina, kad konsultacijos darbo vietoje nėra pakankamai geros, o darbo sąlygos kasmet vis prastėja.

„Slaugos skyriuje dirbantys asmenys patiria daug streso, jie dirba viršvalandžius, susiduria su didžiuliu darbo krūviu. Nuolat girdime, kad darbovietės ignoruoja medikų protinės sveikatos problemas, jie jaučia spaudimą patys susitvarkyti su atsiradusiais iššūkiais. Mes privalome susivienyti ir pasirūpinti medicinos įstaigų darbuotojų gerove“, – pridūrė Karališkojo slaugos koledžo direktorė Donna Kinnair.

2019 04 29 09:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt