antradienis, rugsėjo 22 d.
Per Britaniją keliauja nematomi ir pavojingi žiedadulkių debesys
tiesa.com
Pixabay.com

Milijonai žmonių, kenčiančių nuo žiedadulkių alergijos, šią savaitę turėtų būti labai atsargūs, mat šalį pasieks didžiulė taip vadinama žiedadulkių bomba. Drėgnas ir lietingas birželis šiek tiek pavėlino žiedadulkių sezoną, tačiau tai nereiškia, kad jo išvengsime. Būtent šią savaitę jis labiausiai paveiks tuos, kurie yra joms alergiški.

Kelias ateinančias dienas prognozuojamas didelis žiedadulkių kiekis ore, tad nenustebkite, jai jums staiga ims perštėti akys ar varvėti nosys.

„Didžiąją birželio dalį oras buvo gan prastas, tad nemažai žiedadulkių buvo nuplautos. Tačiau praėjusią savaitę sulaukėme saulės, ko pasekoje vėl padidėjo žiedadulkių kiekis ore, – sakė dr. Beverley Adams-Groom, Nacionalinio žiedadulkių ir aerobiologijos tyrimų padalinio atstovė. – Įprastai žiedadulkių sezonas jau būtų praėjęs. Pernai liepos pradžia buvo sausa ir karšta, žolė buvo išdžiuvusi ir pavargusi. Ką tik pasibaigęs drėgnas birželis reiškia, kad augalai vis dar auga, o jų žiedadulkės yra išnešiojamos.“

Jau antradienį visoje Anglijoje, išskyrus šiaurinę jos dalį, prognozuojamas didelis žiedadulkių kiekis ore. Ši banga neaplenks ir Velso.

Škotijoje ir Airijoje žiedadulkių kiekis bus vidutinis.

Panaši situacija vyraus ir didžiąją liepos dalį.

Jungtinėje Karalystėje, kaip rašo Metro.co.uk, yra daugiau nei 6 mln. alergiją žiedadulkėms turinčių žmonių. Kiekvieną vasarą sužydėjus augalams juos užklumpa tokie simptomai, kaip perštinčios akys ir varvanti nosis, galvos skausmai ir čiaudėjimas.

Ekspertai teigia, kad 95 proc. pacientų nemalonius simptomus sukelia žolės skleidžiamos žiedadulkės, taip pat ąžuolai, beržai, dilgėlės.

Žiedadulkių sezonas itin pavojingas sergantiems astma.

2019 07 02 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt