sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Per D. Trumpo inauguraciją radiacijos bombų ieškota lietuvių sukurtais matuokliais
tiesa.com

Prie saugumo užtikrinimo Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metu prisidėjo ir Lietuvos įmonė –- radiacijos ir ją skleidžiančių bombų amerikiečių saugumo pareigūnai ieškojo naudodami lietuvių sukurtus įrenginius. Prieš šį svarbų įvykį JAV policija apsirūpino Lietuvoje pagamintais radiacijos matuokliais, kurie akimirksniu nustato gautos spinduliuotės kiekį.

 Radiacijos aptikimo įrangą gaminanti Lietuvos UAB „Polimaster Europe“ itin svarbaus užsakymo iš Jungtinių Amerikos Valstijų specialiųjų tarnybų sulaukė pernai lapkričio pradžioje. Amerikiečių saugumo tarnybos specialiai D. Trumpo inauguracijai iš lietuvių įsigijo visą partiją (100 vnt.) daugiafunkcinių nešiojamųjų radiacijos matuoklių PM1403K-3.

JAV saugumo tarnybų užsakymą „Polimaster Europe“ gavo laimėjusi konkursą, visi radiacijos matuokliai yra pagaminti Lietuvoje.

„Mūsų įmonės pagaminti prietaisai yra skirti aptikti visų rūšių jonizuojančią spinduliuotę bei vadinamąsias nešvarias bombas – radiaciją skleidžiančius sprogmenis“, – sakė  „Polimaster Europe“ vykdomoji direktorė Marija Zykuvienė.

Lietuvių sukurtus prietaisus saugumui užtikrinti inauguracijos metu naudojo ne tik amerikiečių saugumo tarnybos, bet ir policija – JAV policijos pajėgos iš „Polimaster Europe“ įsigijo per pusantro tūkstančio dozimetrų (PM1703MO-1BT). Tai prietaisai, kurie leidžia lokalizuoti radiacijos šaltinį ir laiku reaguoti į potencialų pavojų. Dar antra tiek radiacijos matuoklių Lietuvos įmonė turi pristatyti amerikiečių policijos pajėgoms ir 2017 m.

„Tai yra didelis Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įvertinimas – galime didžiuotis, kad mūsų gynybos pramonė gamina kokybišką, vakarietiškus standartus atitinkančią produkciją ir gali sėkmingai konkuruoti globalioje rinkoje“, – sakė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius Ričardas Sartatavičius.

Tiesa.com

2017 01 28 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt