sekmadienis, vasario 28 d.
Peržiūrimos gėjams tapti kraujo donorais draudžiančios taisyklės
tiesa.com

Jungtinės Karaystės (JK) vyriausybė pranešė, kad iki šiol galiojusi taisyklė, kuri homoseksualiems vyrams neleido tapti kraujo donorais, bus iš naujo peržiūrėta, - skelbė naujienų portalas independent.co.uk.

Šiuo metu galioja 12 mėnesių „karantino” įstatymas, jei kraujo donoru norintis tapti homoseksualus vyras turi lytinių santykių su kitu vyrų. Taisyklė galioja nepriklausomai nuo to, ar lytinių santykių metu vyras naudojasi apsaugos priemonėmis, ar turi pastovų partnerį.

Daugybė gydytojų iškėlė klausimą, ar šiais laikais toks donorų reguliavimas vis dar turi logikos ir svarių medicininių priežasčių. Taisyklė buvo įvesta 2011-siais padaugėjus ŽIV atvejų. Iki tol vyrams gėjams kraujo donorais tapti buvo draudžiama.

„Užtikrinti, kad donoro duotas kraujas yra švarus ir jame nėra pavojingų ligų užkrato yra pagrindinė medikų užduotis”, - sakė viešosios sveikato ministrė Jane Ellison. Politikė taip pat pabrėžė, kad šis įstatymas tikrai nediskriminuoja homoseksualių vyrų: „Ši taisyklė taip taikoma ir kitoms rizikos grupėms”.

2015 11 27 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt