trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Pirmoji pagalba JK: kraujuojančiai pacientei liepė pildyti popierius
tiesa.com

Apie Didžiosios Britanijos sveikatos priežiūros sistemą patys britai kuria anekdotus. Tačiau būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu – kartais medicinos įstaigose pacientai išties patenka į absurdiškas situacijas.

Viena tokių užfiksuota Dartford esančioje klinikoje „Horsman Place Surgery“. Po apsilankymo joje 73 metų Patricia Tidbury išeidama durimis prisivėrė pirštą, kurio žaizda ėmė kraujuoti. Tada pensininkė nuėjo į tame pačiame pastate esančią vaistinę, bet jos darbuotojai patarė grįžti į kliniką bei paprašyti pirmąją pagalbą suteikti ten.

Moteris taip ir padarė. Tačiau klinikos registratorė atsisakė sutvarstyti žaizdą – tam ji neturinti tinkamos kvalifikacijos bei liepė skausmą kenčiančiai ir kraujuojančiai pensininkei užpildyti atitinkamos formos dokumentą, kad būtų suteikta pirmoji pagalba. Ši procedūra užtruko apie 15 minučių.

Tik po to slaugytoja sutvarstė žaizdą.

„Nei užuojautos, nei sveiko proto“, – reziumavo istoriją P. Tidbury artimieji.

Jie apie šį įvykį pranešė sveikatos priežiūros kokybę kontroliuojančiai komisijai bei pateikė skundą pačiai klinikai. Iš ten gautas atsakymas, kad visi darbuotojai yra apmokyti teikti pirmąją pagalbą.

2016 02 05 09:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt