pirmadienis, sausio 18 d.
Pirmų trijų minučių taisyklė, kurios turi laikytis visi tėvai
tiesa.com
pixabay.com

Tėvai, pradėję savo šeimoje laikytis šios taisyklės, netrukus pastebi, kad santykiai keičiasi į gerąją pusę.

Pirmų trijų minučių taisyklės esmė – visada pasitikti vaiką taip džiugiai, tarsi pasitiktumėte ilgai nematytą draugą. Ir nesvarbu, ar grįžote iš parduotuvės, darbo, ar komandiruotės. Dažniausiai viską, kuo vaikas nori su jumis pasidalyti, išsako pirmomis susitikimo minutėmis, tad labai svarbu nepraleisti šio momento. Iš karto pastebėsite tėvus, kurie intuityviai laikosi šios taisyklės. Pavyzdžiui, pasiimdami vaiką iš mokyklos jie visada pritupia, jį apkabina ir sako, kaip pasiilgo. O kiti tėvai, kalbėdami telefonu, pastveria vaiką už rankos ir pasako „einam“.

Grįžę iš darbo iš karto atkreipkite dėmesį į vaiką. Nusiaukite batus ir bėkite paskui jį. Turite kelias minutes, kad prisėstumėte šalia, paklausinėtumėte apie jo dieną ir jį išklausytumėte. Tik tada eikite valgyti ir žiūrėti žinių. Jeigu neskirsite šio laiko vaikui, visą vakarą jis vaikščios jums iš paskos, reikalaudamas dėmesio, bendravimo ir meilės.

Svarbu ne laiko kiekis, bet emocinis artumas.

Kartais kelios minutės nuoširdaus bendravimo mažyliui reiškia kur kas daugiau nei visa diena, praleista su jumis, jeigu tuo metu mintimis buvote kažkur kitur. Tai, kad mes nuolat skubame ir jaučiame nerimą, tikrai nesuteiks laimės mūsų vaikams, net jeigu mums atrodo, kad viskas daroma tik dėl jų.

Tėvams ir vaikams frazė „laikas kartu“ turi skirtingas reikšmes.

Suaugusiems pakanka, kad vaikai tiesiog būtų šalia, kai jie daro ką nors namuose arba eina į parduotuvę. Tačiau vaikams „laikas kartu“ reiškia žiūrėti į akis, kai tėvai atsisėda šalia, atideda telefonus, atsiriboja nuo darbinių klausimų ir neskiria dėmesio pašalinėms veikloms. Vaikas niekada nepasitikės tėvais, jeigu jaus, kad bendraudami jie turi svarbesnių prioritetų. Žinoma, tėvai ne visada turi laiko pažaisti su vaikais, bet tokiomis minutėmis darykite tik tai, ko nori vaikas. Nereikia siūlyti jam savo laisvalaikio praleidimo variantų. Laikas greitai bėga, nespėsite pamatyti, kaip jūsų sūnūs ir dukros užaugs, tad nešvaistykite laiko ir pradėkite kurti gerus santykius jau dabar. Lai trijų minučių taisyklė padės jums tai daryti.

2019 03 25 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt