trečiadienis, liepos 28 d.
Pirmųjų 3 minučių taisyklė, kurią reikia žinoti visiems tėvams
Gražina Vasiliauskienė
Unsplash.com
Artumas

Visiems tėvams verta žinoti vieną labai svarbų dalyką santykiuose su vaikais – pirmųjų trijų minučių taisyklę. Kai tėvai šeimoje pradeda laikytis šios taisyklės, tai pastebi, kad jų santykiai su vaikais labai smarkiai pasikeitė į gerąją pusę.

Pirmųjų trijų minučių taisyklės esmė yra ta, kad visada reikia pasitikti vaiką su tokiu dideliu džiaugsmu, tarytum sutiktumėte draugą, kurio nematėte daug metų. Ir nesvarbu, ar grįžtate iš parduotuvės, į kurią buvote nubėgę duonos, ar parėjote namo iš darbo, ar parvažiavote iš komandiruotės. Paprastai viską, kuo su jumis nori pasidalyti vaikas, jis išduoda per pirmąsias susitikimo minutes. Būtent dėl to ir yra svarbu nepraleisti to laiko.

Jūs iškart atpažinsite tuos tėvus, kurie intuityviai laikosi pirmųjų trijų minučių taisyklės.  Pavyzdžiui, paimdami vaiką iš mokyklos, jie visada pritupia į jo akių lygį, apkabina susitikę ir pasako, kad labai jo pasiilgo.

Tuo metu kai kiti tėvai paprasčiausiai paima vaiką už rankos ir, kalbėdamiesi telefonu, pasako jam „Eime“.

Grįžę iš darbo iškart atkreipkite dėmesį į vaiką. Nusiaukite batus ir bėkite pas vaiką.  Jūs turite kelias minutes  atsisėsti šalia, paklausti jo, kaip prabėgo diena, ir išklausyti. Po to jau galite eiti valgyti ar žiūrėti žinių per televiziją.  Jeigu taip nepabendrausite su vaiku, tai jis vaikščios paskui jus visą vakarą , reikalaudamas dėmesio ir meilės.

Svarbu ne laiko trukmė, o emocinis artumas.

Kartais kelios minutės nuoširdaus pokalbio mažyliui reiškia kur kas daugiau už visą kartu praleistą dieną, jeigu mintimis jūs tuo metu buvote kažkur kitur. Tai, kad mes visą laiką būname susirūpinę ir kur nors skubame, nepadarys mūsų vaikų laimingais, net jeigu mes manome, kad darome tai dėl jų ir jų gerovės.

Tėvams ir vaikams sąvoka „laikas kartu“ turi skirtingas reikšmes.

Suaugusiems užtenka, kad vaikai paprasčiausiai būtų šalia, kai jie kažką dirba namuose ar eina į parduotuvę.  O vaikams „laikas kartu“ reiškia žiūrėjimą jiems į akis, kai tėvai atsisėda šalia, atideda į šalį mobiliuosius telefonus. Išjungia savo mintis apie šimtus asmeninių problemų ir visai nesiblaško į pašalinius dalykus. Vaikas niekada neatsivers, jeigu jaus, kad tėvų prioritetas bendraujant su juo yra kažkas, kas jiems svarbiau už jį.

Žinoma, ne visada tėvai turi laiko pažaisti su vaikais, bet tokiomis minutėmis darykite tik tai, ką nori vaikas. Nereikia jam siūlyti savų laisvo laiko praleidimo variantų.  Laikas prabėga greitai, jūs nespėsite pastebėti, kaip jūsų sūnūs ir dukros užaugs, todėl negaiškite laiko ir pradėkite kurti pasitikėjimu pagrįstus santykius su jais dabar pat.

Fit4brain.com  

2021 07 05 17:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt