ketvirtadienis, spalio 1 d.
Popieriaus ir kaspino stebuklas: patarimai visiems Kalėdų Senelio įgaliotiniams, kaip vynioti dovanas
tiesa.com

Pasirūpinkite tinkamais įrankiais. Pirmiausia tai liniuotė ir dvejos žirklės – popieriui ir kaspinui. Aišku, pastarasis reikalavimas nėra būtinas, bet kartais ant dovanų popieriaus būna įvairių blizgučių, aplikacijų ir panašių papuošimų, kurie greitai atšipina žirkles. Su tokiomis paskui jau dailiai kaspino nebeatkirpsite – jo galai ims spuryti.

Dar pravers dvejopa lipni juostelė: dvipusė – probleminėms sritims – ir speciali matinė juostelė dovanoms klijuoti. Tokia, net užklijuota matomoje vietoje, susilieja su popieriumi ir tampa beveik nematoma.

Naudokite vidutinio storumo popierių

Jeigu popierius bus per plonas, jis lengvai plyš – juk nenorite, kad dovanos kampai išlįstų lauk? Kita vertus, per storas popierius nepriglus dailiai prie dovanos ir styros išsipūtęs.

Specialistai sako labiausiai mėgstantys vidutinio storumo metalo žvilgesį imituojantį popierių, nes toks užtikrina lygias ryškias linijas lenkimo vietose.

Nepatingėkite pasipraktikuoti

Tikrai nepasigailėsite, jei, prieš imdamiesi tikrojo dovanų vyniojimo, pasimokysite su paprastu popieriumi ir nereikalingu kaspinu. Paskui nuvynioję tą popierių galėsite panaudoti kaip trafaretą šventiniam.

Devynis kartus pamatuokite, dešimtą kirpkite

Kad popieriaus ritinį išnaudotumėte maksimaliai, pasistenkite, jei tik įmanoma, dėžutę su dovana ilgąja briauna glausti prie nukirpto galo.

Prieš atrėždami popieriaus, aplenkite juo dėžę taip, kad jis ne tik „susitiktų“ su apačioje esančia savo dalimi ties šoninės briaunos viduriu, bet ir šiek tiek prasilenktų.

Jeigu dovana didelė, verčiau apsidrauskite ir šone užleiskite daugiau popieriaus – perteklių visada galėsite nukirpti vėliau.

Dovana – tik žemyn galva

Vyniojamą dovaną padėkite ant popieriaus viršumi žemyn. Tada popierių užlenkite tiek, kad jis tik prasilenktų su dėžės pakraščiu, ir dar sykį užlenkite jo kraštelį – kad nesimatytų kirpimo linijos. Dauguma vyniotojų tuomet popieriaus kraštą skuba priklijuoti lipnia juostele prie dėžutės, tačiau specialistai nepataria to daryti: kai dovana išvyniojama, kaspinas ir popierius turi lengvai nukristi atskleisdami viduje esančią staigmeną. Todėl užuot ką nors klijavę, aplenkite dėžutę popieriumi ir priešingą popieriaus kraštą pakiškite po pirmuoju, užlenktuoju. Išlyginkite tą popieriaus siūlę, kad būtų idealiai horizontali, ir tik tada ją suklijuokite lipnia juostele.

Baigę užlankstykite abu dovanos galus kaip voką: pirmiausia viršutinę popieriaus dalį nulenkite žemyn, tada – apatinę aukštyn, į save. Sutvirtinkite lipnia juostele.

Prieš rišdami kaspiną, dovaną apverskite (kad popierius šonuose būtų nulenktas žemyn) ir pirštais paryškinkite popieriaus linkius ties kraštais.

Atkirpote per mažai popieriaus? Nesikrimskite!

Verčiau pasistenkite, kad atrodytų, jog toks ir buvo jūsų sumanymas. Pavyzdžiui, jeigu popieriaus kraštai nesueina per dovanos plotį, atkirpkite kitokio – kad ir vienspalvio, – popieriaus atraižą ir užklijuokite ją per vidurį taip sujungdami pagrindinio popieriaus kraštus. Tegul kaspinas eina tiesiai per tą, kitaspalvę, juostą – atrodys efektingiau, nei galėjote pamanyti.

Pritrūko popieriaus dovanos galams? Juos galite užmaskuoti užrišdami itin platų kaspiną, surišę didžiulę kokardą arba prikaišę įvairiausių papuošimų.

Puošybos nebus per daug

Net ir dailiai suvyniotą bei perrištą dovaną galima dekoruoti dar puošniau. Vienas variantų – panaudoti išorines puošmenas kaip užuominą to, kas yra viduje. Tarkime, jei dovanojate knygą, už kaspino užkiškite dailų žymeklį puslapiams; jeigu įteikiate kolegai darbo kalendorių, išorėje galite prikabinti kelis rašiklius, ir panašiai (su tradicinėmis kalėdinėmis ledinukų lazdelėmis irgi niekada neprašausite pro šalį – valgomos dekoracijos visada laukiamos).

Šį sezoną vis dar labai populiarus paprastas rudas vyniojamasis popierius. Į tokį popierių įsuktą dovaną išvis galite puošti kuo panorėję: už kaspino užkišti rozmarino, bugienio ar eglės šakelę, džiovintų levandų puokštelę, šermukšnių kekę – viskas tiks!

Nebijokite netradicinių formų

Kai dovana niekuo neprimena kvadrato nei stačiakampio ir į paprastą dėžutę jos taip lengvai neįdėsi, visada gelbsti dovanų maišeliai, tas tiesa. Bet yra ir smagesnių būdų įteikti nestandartinę dovaną.

Pavyzdžiui, jeigu ketinate kam nors padovanoti teniso raketę, į puošnų popierių įvyniokite... teniso kamuoliuką. Kai bičiulis ar giminaitis jį išvynios, galėsite jam įteikti raketę tokią, kokia yra, tik perrištą šventiniu kaspinu.

Dar vienas madingas variantas – suvynioti dovanojamą daiktą taip, kad jis atrodytų tiksliai toks, koks yra. Tarkime, norite padovanoti mamai naują dulkių siurblį. Šiek tiek pasidarbavę su paprastu arba spalvingu tampomu popieriumi, galėsite jai įteikti šypseną keliančią dulkių siurblio formos „skulptūrą“.

Na, bet jeigu labiau mėgstate dovanoti paslaptingas dovanas, teks įdėti daugiau pastangų. Su pakankamai daug vyniojamojo popieriaus, blizgučių ir kartono ir iš jūsų atžalai skirto išsvajotojo dviračio galima sukurti Kalėtų Senio elnią – niekas, be jūsų, nė neįtars, kokia dovana slypi viduje!

Kaspinus garbanokite, bet ne tik

Tai senas gerai visiems žinomas triukas, tik galbūt be reikalo primirštas: jei bukomis žirklėmis perbrauksite per popierinio kaspino atraižą iš viršaus lengvai prispaudę ją nykščiu, kaspinas dailiai susiraitys. Tik nepersistenkite, jei nenorite, kad kaspinas drastiškai sutrumpėtų ir išvis taptų panašus į vamzdelį.

Turėkite omenyje: kokį kaspiną naudoti ir kaip jį rišti, priklauso ne tik nuo dovanos ir asmens, kuriam ją teikiate, bet ir nuo jūsų meistriškumo. Švelnumo, romantiškumo dovanos išvaizdai suteiks šilkinis arba atlasinis kaspinas, bet jie ganėtinai slidūs, taigi ir sunkiau suvaldomi. Nedailiai surišti, tokie kaspinai bus nutįsę it patys žinote kas. Kaspiną su plonytėmis vielutėmis pakraščiuose daug lengviau formuoti – galima padaryti taip, kad surištas jis pūpsotų it kokia egzotiška gėlė.

Kol nesurišote, nekirpkite

Net jei atrodo, kad iš akies atmatavote tiksliai tiek kaspino, kiek jo reikės dovanai surišti, neskubėkite čeksėti žirklėmis. Specialistai pataria nuvynioti nuo ritės tiek kaspino, kiek jums atrodo reikalinga, tada trūktelėti dar, kad turėtumėte papildomus 30 cm, ir pradėti rišti NENUKIRPUS kaspino.

Beje, dauguma mūsų esame pratę, rišdami dovaną, kaspiną kryžiuoti ant dėžutės dugno – esą taip dailiau. Tačiau viskas dažnai baigiasi tuo, kad apačioje susidaro guzas, trukdantis dovanai stovėti ant lygaus paviršiaus.

Jeigu kaspiną kryžiuosite ant dovanos viršaus, susidariusį mazgelį lengvai paslėpsite visomis tomis įrišimo kilpomis. Ir tik tada, kai kokarda bus baigta formuoti, nukirpkite kaspiną nuo ritės.

2017 12 16 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt