pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Popiežiaus Pranciškaus patarimai: kaip išsaugoti šeimą?
tiesa.com

Šiais moderniais laikais šeimai bei jos narių artimam ryšiui iškyla grėsmė. Niekam ne paslaptis, jog viena rimčiausių to priežasčių yra didėjanti informacinių technologijų svarba mūsų gyvenimuose. Popiežius Pranciškus, išreikšdamas susirūpinimą šia sparčiai plintančia problema, pateikė patarimą, kaip išsaugoti glaudų šeimos narių tarpusavio ryšį.

Popiežius įsitikinęs, kad siekiant išsaugoti šaunius šeimos santykius yra būtina padėti į šalį telefonus, kompiuterius, išjungti televizorių ir kartu valgyti – teigė Dailymail.co.uk. Šis dienos ritualas yra itin svarbus, nes jo metu sutelkiami visų šeimos narių išgyvenimai, nuotaikos, problemos, džiaugsmai ir istorijos. Romos katalikų lyderio nuomone, šiais dalykais gerai sutarianti šeima turi dalintis kasdien, netrukdant jokiems elektroniniams prietaisams.

Šiolaikinėje visuomenėje vaikai tampa vis labiau priklausomi nuo mobiliųjų telefonų, kompiuterinių žaidimų, o vyresnieji nuo šių prietaisų dažnai neatsiplėšia dėl darbo ar kitokių reikalų. Taip užmirštama kartu, skiriant savo dėmesį tik šeimos nariams, pusryčiauti, pietauti ar vakarieniauti. Šią žavią ir itin svarbią tradiciją naikina naujosios technologijos, dėl to neretai nebepastebime savo artimųjų tikrosios savijautos bei išgyvenimų ir tampame susvetimėję.

Popiežius Pranciškus kiekvieną šeimą, siekiančią išlaikyti ar atstatyti stiprų ryšį, skatina grąžinti šį stiprios šeimos simbolį į savo rutinas. Klystame manydami, jog tokie prietaisai leidžia būti mums labiau susietiems, nes iš tiesų tai gali būti labiausiai nutolimą skatinantys mechanizmai. Šiai popiežiaus nuomonei pritaria Didžiosios Britanijos Šeimos Pasitikėjimo Ugdymo (ang. Family Education Trust) labdaros organizacija, kuri aktyviai tiria šeimų žlugimo priežastis. Organizacijos atstovo teigimu, žmonėms šiuo klausimu būtina elgtis apdariai, nes kitaip tapsime izuoliuoti nuo pačių artimiausių ir brangiausių žmonių.

Taigi kiekvienam puoselėjančiam šeimos vertybes derėtų praktikuoti tokį Popiežiaus Pranciškaus patarimą ir naująsias technologijas į savo namus įsileisti atsargiai. Valgymas kartu išjungus elektroninius prietaisus turi būti sugrąžintas į moderniais laikais gyvenančias

2015 11 15 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt