sekmadienis, birželio 7 d.
Prie kavos
tiesa.com

Ne tik ispanai ar italai, bet ir daugybės kitų pasaulio tautų žmonės dieną pasveikina su kvapniu kavos puodeliu rankoje. Visiems kavos mėgėjams siūlome prie šiandieninio kavos puodelio „pasikartoti“ keletą įdomiausių faktų apie kavą.

 Kava „atrasta“ Etiopijoje, kur natūraliomis sąlygomis auga arabinis kavamedis. Ganydami ožkas piemenys pastebėjo, kad ožkos, suvalgiusios kavamedžio uogų, ima šokti, ir patys išbandė kavamedžio uogų gėrimą.

Dabar kava – vienas iš trijų gėrimų pasaulyje, kurių suvartojame daugiausiai.

40 proc. viso pasaulio kavos pagaminama Brazilijoje. Po jos eina Vietnamas ir Kolumbija. Nikaragva gali pasigirti didžiausiomis kavos pupelėmis pasaulyje.

Espreso kava yra tokia svarbi Italijos kultūros dalis, kad jos gaminimą reguliuoja Italijos valdžia.

Žodis „kava“ kilęs iš arabiško žodžio „kaweh“, reiškiančio stiprybę, jėgą. Pripažįstama, kad kavoje esantis kofeinas gali pakelti nuotaiką, pagerinti reakciją, atmintį, budrumą ir kognityvinę (pažinimo) smegenų funkciją. Kava taip pat gerina fizinius sugebėjimus. Kofeinas spartina medžiagų apykaitą ir riebiųjų rūgščių oksidaciją, todėl kava gali padėti deginti riebalus. Tačiau dažnai vartojamas kofeinas didina streso hormonų kiekį, todėl gali išprovokuoti prastą savijautą, nemigą, nerimą. Po puodelio kavos nepamirškite išgerti stiklinės vandens, nes kava skatina skysčių išsiskyrimą.

Tarptautinė kavos diena pasaulyje minima kasmet spalio 1 d.

Parengė Edita Lankauskienė

2016 10 16 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt