trečiadienis, sausio 27 d.
Prieš ir po: atletiško sudėjimo vyrą koronavirusas pavertė paliegėliu
Alfa.lt

Pasauliui atsigaunant po koronaviruso pandemijos, pasigirsta nuomonių, kad karantinas – visai nebūtina ir pernelyg griežta priemonė, kuri pakenkė ekonomikai, o kur kas efektyviau būtų persirgti ir įgauti imunitetą. Šiai teorijai prieštarauja internete plintančios persirgusių COVID-19 nuotraukos, kurios neleis suabejoti ligos keliamu pavojumi.

Leidinio „BuzzFeed News“ paskelbtame straipsnyje slaugu JAV dirbantis vyras pasidalijo savo istorija apie tai, ką iš tiesų jam teko patirti įveikiant COVID-19.

Mike’o Schultzo organizme koronaviruso komplikacijoms išplitus iki plaučių, medikams jį teko prijungti prie dirbtinio plaučių ventiliavimo (DPV) aparato prieš tai užmigdžius. 

Nubudęs M. Shultzas manė, kad sirgo vos savaitę, tačiau palatoje budėjusi medicinos seselė atskleidė, kad ūmus ligos laikotarpis truko net šešias savaites.

43 metų slaugas iš San Fransisko neturėjo jokių sveikatos sutrikimų. Paprastai jis dirbdavo šešias ar septynias pamainas per savaitę, svėrė apie 90 kg, buvo atletiško kūno sudėjimo. 

Praėjus kelioms savaitėms po to, kai savarankiškai nurijo pirmuosius maisto kąsnius, pasakodamas savo istoriją „Buzz feed“ reporteriui, jis svėrė vos 64 kg. Vyro plaučių tūris tik dabar pradeda pamažu grįžti į pradinę būklę.

Praėjusią savaitę M. Schultzas pasidalijo nuotraukomis instagrame. Nuotrauka kairėje padaryta maždaug prieš mėnesį iki ligos, nuotrauka dešinėje užfiksuota jau sveikstant. Vyro teigimu, jį išsekino net tos kelios minutės, kurių prireikė, kad atsistotų prieš veidrodį asmenukei.

„Nemaniau, kad padėtis bus tokia rimta, kol viskas neprasidėjo. Buvau įsitikinęs, kad esu pakankamai jaunas, kad liga manęs nepaveiktų. Žinau, kad daugelis žmonių visame pasaulyje mąsto panašiai“, – M. Schultzas prisipažino reporteriui.

„Norėjau parodyti, kad tai gali nutikti bet kam. Nesvarbu, ar tu jaunas, ar senas, ar esi rizikos grupėje, ar ne. Tai gali paliesti ir tave“, – pridūrė vyras.

Kovo 16 d. M. Schultzas atsidūrė ligoninėje. Dvi dienas po to, kai atvyko į Bostoną iš savo namų San Fransiske aplankyti savo vaikino – 29 metų DJ Josh Hebblethwaite’o, Mike’as buvo šiek tiek peršalęs, tačiau nekarščiavo.

Savaite anksčiau pora lankėsi Majamyje surengtame „Winter party“ festivalyje, kuriame jo vaikinas dirbo didžėjumi. M. Shultzas instagrame platino nuotraukas, kuriose jis užfiksuotas besišypsantis ir gerai leidžiantis laiką su draugais.

Vyras tikina, kad tuo metu nebuvo jokių apribojimų masiniams renginiams. Jis sako žinojęs apie šalyje prasidėjusią epidemiją, tačiau manė, kad neužsikrės, jei tik sąžiningai plaus rankas ir nelies veido.

Mažiausiai 38 to paties vakarėlio dalyviai vėliau susirgo. Trys iš jų mirė.

Praėjus dviem dienoms po to, kai vyrai grįžo atgal į Bostoną, jie ėmė jausti pirmuosius simptomus. M. Shultzas pradėjo karščiuoti, jam pasidarė sunku kvėpuoti, o plaučiai ėmė pildytis skysčiu. Pora nuskubėjo į ligoninę.

Pirmąją dieną M. Schultzui buvo duota deguonies per nosį, po to – per visą veido kaukę, o tada gydytojai nutarė jį užmigdyti.

„Vienas iš gydytojų pasakė, kad greičiausiai būsiu intubuotas, ir tai mane išgąsdino“, – pasakojo M. Shultzas.

Per keturias dienas jis buvo nugabentas į didesnę ligoninę, ir Heblethwaite'as dėl visa ko pasirūpino tapti draugo įgaliotu asmeniu medicinos sprendimams priimti.

M. Schultzas keturias su puse savaitės buvo intubuotas, o Heblethwaite'as negalėjo jo aplankyti dėl ligoninės protokolų, skirtų užkirsti kelią infekcijai. Vietoj to jis skambino maždaug kas keturias valandas, norėdamas gauti naujausią informaciją ir paprašyti slaugytojų pranešti M. Schultzui, kad jis yra mylimas.

Jo draugas papasakojo, kad visas keturias savaites medicinos personalas buvo labai malonus ir vis parodydavo M. Shultzą per „Face time“ vaizdo skambučių programėlę.

Jau pradėjęs sveikti, M. Shultzas papasakojo, kad jie su draugu sulaukė nemažai neigiamų komentarų internete dėl apsilankymo masiniame vakarėlyje. Kai kurie net teigė, kad M. Schultzas nusipelnė susirgti. Tačiau vyras sako nekreipiantis pernelyg daug dėmesio į pagiežingus pareiškimus ir džiaugiasi gaunantis labai daug palaikymo, ypač po to, kai išplatino nuotraukas.

„Neigiami dalykai mane vargina, – sakė jis, – tačiau tai manęs netrikdo, nes gavau tiek teigiamų atsiliepimų.“

2020 06 12 08:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt