šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Psichologai atskleidė šešis dalykus, kurių žmogus negali daryti sapne
Alfa.lt

Nors mes vis dar ne visiškai suprantame sapnų esmę, tačiau miegodami galime patekti į kitą pasaulį, daryti tai, apie ką visada svajojome. Ar pastebėjote, kad sapnuose niekada nebūna paprastų veiksmų? Tokie dalykai kaip mobilieji telefonai, veidrodžiai ir maistas retai pasirodo sapnuose. Psichologai atskleidė, kodėl taip yra.

1. Išmanusis telefonas

Tyrimo duomenimis, apie 3,55 proc. moterų ir 2,69 proc. vyrų sapnuoja išmanųjį telefoną. Šie modernūs įrenginiai atsirado visai neseniai mūsų gyvenime ir smegenys dar nėra prie jų pripratę.

Kai nerimaujame ar bijome, iš smegenų gauname komandą pradėti svajoti, tai padeda mums susitvarkyti su nemalonia situacija. Taigi, sapnavimas veikia kaip besivystantis gynybos mechanizmas, o mūsų sapnai dažnai susideda iš žinomos informacijos. Tačiau kai kuriose situacijose sapnuose įmanoma pamatyti išmanųjį telefoną, tačiau, kaip įrodė tyrimai, tai pavyksta labai mažai žmonių daliai.

2. Rašymas, skaitymas, kalbėjimas

Psichologai papasakojo, kad kai mes miegame, smegenų dalys, atsakingos už kalbą, yra neaktyvios. Dėl šios priežasties sunku suprasti ir kalbėjimą per miegus. Žinoma, kai kurie žmonės gali netikėti, kad jie ar kiti žmonės sapne nesikalbėjo. Juose mūsų santykiai su kitais yra labiau telepatiški. Mes galime suprasti savo sapnų įvykius, bet iš tikrųjų negalime pasakyti, ar kažkas jums tikrai ką nors ten papasakojo.

Tai taip pat taikoma skaitymui ir rašymui. Mes žinome bendrą savo sapno idėją, tačiau negalime būti tikri, ar kažką ten rašėme ar perskaitėme.

3. Susipažinimas su visiškai nepažįstamais žmonėmis

Mūsų smegenys negali sukurti naujo žmogaus veido, tokio, kurio niekada nematėme. Jei sapnuojate žmones, jie dažniausiai būna jūsų draugai, geri pažįstami arba tiesiog dėmesį atkreipęs praeivis. Tyrėjai teigia, kad nėra galimybės patikrinti šios teorijos dėl mūsų sapnų prigimties, tačiau labai tikėtina, kad ši hipotezė yra teisinga.

Didžioji sapnų dalis pagrįsta paprastais mūsų gyvenimo elementais. Gali būti, kad jums atrodo, kad sapnuojate nepažįstamą žmogų, tačiau su juo turbūt susikerta jūsų keliai, tik neatkreipėte į tai dėmesio, todėl tiksliai neprisimenate, kada ir kur jį matėte. Pavyzdžiui, žmones, kuriuos sapnuojate, galite būti matę per televizorių. Tačiau leiskite dar kartą priminti, kad smegenys negali sukurti visiškai naujo, nematyto veido.

4. Veiksmų, kuriems reikia fizinės jėgos, atlikimas

Mokslininkai nustatė, jog kad ir kaip stengtumėtės, sapnuodami negalite greitai bėgti, kovoti ar užsiimti kita sportine veikla. Sapne laikas suvokiamas kitaip.

Be to, miegant susilpnėja kūno raumenys, visas kūnas atsipalaiduoja. Todėl miegant jaučiami lėti judesiai dėl nepakankamo raumenų atsako ar sulėtėjusio neurologinio apdorojimo.

5. Žiūrėjimas į save veidrodyje

Svarbiausia yra tai, kad realiame pasaulyje mes gyvename pagal fizikos dėsnius, tačiau sapnai remiasi mūsų pasąmonės lūkesčiais ir prisiminimais, tad sapnuose „realaus gyvenimo“ taisyklės negalioja. Kai kurie žmonės tiki, kad sapnai numato dalykus, kurie įvyks mūsų realiame gyvenime. Jei nutiktų taip, kad sapne pažiūrėtumėte į savo atvaizdą veidrodyje, vadinasi, kad psichologiškai konfliktuojate su savimi. Tai, ką matote veidrodyje, atspindi jūsų psichologines problemas. Apskritai kalbant, dauguma žmonių iš vis sapnuodami negali žiūrėti į veidrodį…

6. Maisto ragavimas

Psichologai teigia, kad žmonės sapnuose retai patiria „tikro skonio“ jausmą. Mes tik galime prisiminti, kad kažką valgėme. Jei bandysite prisiminti procesą, bus sunku tiksliai atsiminti, ką konkrečiai valgėte ir kokio skonio buvo maistas.

Tačiau kartais žmonės sapnuose jaučia maisto skonį. Kai sapnuojame, smegenys sumaišo informaciją apie įvykius ir jausmus, įvykusius mūsų gyvenime, ir dažnai neaišku, kas tiksliai vyksta. Taigi maistas, kurį valgome sapne, tam tikru būdu yra susijęs su juslių prisiminimais ar jums jau žinomu skoniu.

2020 08 30 11:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt