antradienis, rugpjūčio 11 d.
Psichologinis spaudimas: kaip apsiginti?
Alfa.lt

Ar teko patirti jums daromą psichologinį spaudimą iš šalies? Buvo sunku atsispirti impulsams ir nepriskaldyti malkų, reaguojant į manipuliatoriaus puolimus? Kaip apsisaugoti nuo psichologinio spaudimo ir tinkamai atsikirsti negeram žmogui?

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti dėl savisaugos nuo manipuliatoriaus – tai išmokti kontroliuoti savo impulsyviąją reakciją ir užsiimti tiriamuoju darbu. Pavyzdžiui, galima mintimis suskaičiuoti iki 10 arba atidžiai apžiūrinėti skriaudėją, stebint jo mimiką ir judesius. Pastaroji taktika padeda išsiaiškinti manipuliatoriaus motyvus. Po to, kai jūs galutinai įeisite į tyrinėtojo vaidmenį, reikia pasistengti suprasti, kokį spaudimo būdą jūs jaučiate, o paskui ieškoti tinkamos apsaugos.

Efektyvus būdas apsisaugoti nuo psichologinio spaudimo

Kai jūs pajusite spaudimą, pasistenkite atsakyti sau į tokius klausimus:

Jūsų prašo padaryti tai, ko jūs nenorite, bet jums sunku atsisakyti, nes priklausote nuo to žmogaus?

Jūsų kažko prašo, tačiau po atsisakymo, vis tiek toliau daro spaudimą? Jūs atsisakote todėl, kad nenorite prisiimti atsakomybės, bijote arba kažką įtariate?

Reikia prisiminti tai, kad psichologinis spaudimas gali būti daromas įvairiais būdais. Tai gali būti ne tik pokalbiai, bet ir priekabės, priekaištai, užuominos , gandai, netiesioginis grasinimas, rašo portalas „Econet‘.

Kad apsisaugotumėte, reikia atlikti tokius veiksmus:

1. Išloš6kite laiko.

Paklauskite agresoriaus, ar galite atsakyti neigiamai į jo prašymą. Jeigu žmogus daro užuominą į jūsų priklausomybę, pasistenkite sužinoti iš jo, kokios pasekmės jūsų laukia atsisakymo atveju. Kad sumažintumėte manipuliatoriaus spaudimą , galima jo dar paklausti:

Kodėl jūs manote, kad aš nenoriu prisiimti atsakomybės? Kam aš turėsiu atsiskaityti?

Kodėl manote, kad aš bijau? Ko aš turėčiau bijoti?

Kuo pagrįsti jūsų įtarimai? Kokiu būdu galima patikrinti jūsų informacijos tikrumą?

Pagrindinis tikslas šiuo atveju yra nustatyti tikslią priežastį, dėl kurios žmogus stengiasi jumis manipuliuoti, tai yra, kodėl jis laiko save stipresniu už jus.

2 .Suraskite, kur slypi manipuliatoriaus jėga.

Jeigu jums pavyks surasti manipuliatoriaus jėgos šaltinį, jūs galėsite tinkamai atsispirti. Atkreipkite dėmesį į jo reakciją, kai jis išraita vieną ar kitą frazę. Jeigu incidentas vyksta pašalinių akivaizdoje, pažvelkite į tuos žmones. Galbūt tarp jų pastebėsite tuos, kurie stos į jūsų pusę. Net aplinkinių tylėjimą galima panaudoti savo labui. Svarbiausia neleiskite savęs palaužti, kalbėkite ramiai.

Jeigu agresorius daro spaudimą, remdamasis savo amžiumi, suraskite argumentų, kurie būtų jums naudingi. Jeigu žmogus stengiasi daryti spaudimą į tai, kad anksčiau jūs jam darėte analogiškas paslaugas, pasakykite jam, kad daugiau neketinate to daryti ,ir paaiškinkite kodėl. Jeigu žmogus elgiasi per daug agresyviai, sugalvokite kokį nors būdą pasitraukti. Pavyzdžiui, galite pasakyti, kad jums reikia skubiai paskambinti. Jeigu apsiginti nepavyksta, tada pasinaudokite toliau aprašytu metodu.

3 .Suraskite, kur glūdi jūsų jėga.

Pavyzdžiui, jūs užimate aukštą postą arba jus palaiko įtakingi asmenys. Jeigu norite išsaugoti gerus santykius su „puolėju“, tai nedarykite stipraus atsakomojo spaudimo. Savo elgesį argumentuokite ankstesniais susitarimais. Nepradėkite aršiai ginčytis, pasistenkite išlaikyti pusiausvyrą ir neutralizuokite spaudimą taikiu būdu. Paklauskite manipuliatoriaus, kokius jis mato problemos sprendimo variantus, ir patikinkite, kad norite juos aptarti, tačiau tik ramiai.

4. Pasiūlykite abiems naudingą bendradarbiavimą.

Toks variantas padės susilpninti spaudimą iš šalies ir padidinti savo jėgas. Kai jūs būsite nusiteikę bendradarbiavimui, jums būsimi santykiai su tuo žmogumi bus svarbesni už savo naudą, o jis daugiau nenorės daryti jums spaudimo. Tai nereiškia, kad jums reikia sutikti su pasiūlymu, tai reiškia, kad galite pažvelgti į situaciją iš kito kampo. Kai pademonstruosite savo pasirengimą išsaugoti santykius, partneris pats pripažins savo nekorektišką elgesį.

Taigi, kad apsigimtumėte nuo psichologinio spaudimo, pirmiausia reikia nusiraminti, surasti partnerio agresyvaus elgesio priežastį, išsiaiškinti, kur slypi jo jėga, surasti savo stipriąsias savybes, atstatyti emocinę pusiausvyrą ir lengvai pereiti į bendradarbiavimą.

2020 07 24 07:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt