penktadienis, liepos 10 d.
Pučiant vėjui atšala iki -40 laipsnių
tiesa.com

Į Lietuvą su Sibiro anticiklonu atslinkę stingdantys ir vamzdynus sprogdinantys šalčiai trauktis nesiruošia ir išsilaikys visą šią savaitę. Meteorologai įspėja, kad temperatūra tik vidudienio metu trumpam pakils aukščiau 20 laipsnių šalčio, tačiau vėjas gali gerokai sustiprinti šaltį, todėl geriau pasilikti namuose ir neplanuoti darbų ar pramogų gamtoje, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Sibiro anticiklonas praėjusios savaitės pabaigoje pradėjo lemti Lietuvos orus ir į šalį plukdyti šaltį, tačiau pavojingo šalčio kriterijus – 25 laipsniai šalčio, buvo pasiektas tik užpraeitą naktį – Varėnoje ir Utenoje oras atšalo iki 25, Ukmergėje iki 26 laipsnių šalčio.

Labai šalta buvo praėjusi naktis, beveik visoje šalyje oras atšalo iki 24–29, Varėnoje iki 30 laipsnių šalčio, šilčiau buvo tik pajūrio regione.

Šalčiai trauktis nesiruošia ir išsilaikys visą šią savaitę. Dėl to ateinančiomis dienomis spaudžiant speigui, kai temperatūra tik vidudienio metu trumpam pakils aukščiau 20 laipsnių šalčio, geriau pasilikti namuose ir neplanuoti darbų ar pramogų gamtoje.

Šaltuoju metu mūsų jaučiamai temperatūrai didelį poveikį turi vėjas. Stovint saulės atokaitoje ar užuovėjoje juntame tik esančią oro temperatūrą (t.y. tokią, kokią išmatuoja termometrai).

Tuo tarpu papūtus net ir silpnam vėjui atviros kūno vietos pajunta daug žemesnę temperatūrą – vėjo žvarbumą. Esant -28° vėjo žvarbumo temperatūros reikšmei jau atsiranda didesnis nušalimų pavojus. O ilgesnį laiką būnant atvirame ore, net vidutinės vėjo žvarbumo reikšmės gali būti pavojingos sveikatai.

Esant 20 laipsnių šalčiui ir 5 m/s vidutiniam vėjo greičiui atviros kūno vietos jaus 30 laipsnių šaltį. Tuo tarpu ryte (6–9 val.), kai oras atšąla labiausiai, papūtus ir silpniausiam vėjui pajaučiame 40 laipsnių šaltį.

Esant tokiems šaltiems orams geriau pasilikti namuose, nes ir per trumpą laiką neuždengtoms kūno vietoms ar ploniau apsirengus atsiranda pavojus nušalti ir sušalti.

Atsiradus būtinybei leisti laiką gamtoje reikalinga kuo daugiau judėti, nestovėti net ir kelias minutes vienoje vietoje, paieškoti užuovėjos. Labai svarbu šaltuoju metu tinkama apranga, reikia apsirengti šiltai, keliais sluoksniais ir viršutiniais neperpučiamais rūbais; pridengti visas kūno vietas: dėvėti kepurę, pirštines ir šaliką, aukštą apykaklę.

Vasario 3–5 d. speigas tęsis, žemiausia temperatūra vietomis nukris iki 30–33 laipsnių šalčio.

Vasario 3d. vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, negausiai pasnigs. Vėjas pietryčių, naktį 3–8 m/s, dieną 5–10 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 24–29, vietomis iki 33, pajūryje apie 22, aukščiausia dieną 17–22, pajūryje 13–15 laipsnių šalčio.

Vasario 4–5 d. žymesnio sniego nenumatoma. Vėjas rytinių krypčių, 3–8 m/s. Temperatūra naktimis minus 24–29 ºC, vietomis minus 30–32 ºC, pajūryje apie minus 20 ºC, dienomis: vasario 4-ą minus 17–22 ºC, pajūryje apie minus 15 ºC, vasario 5-ą 14–19 ºC.

2012 02 03 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt