šeštadienis, liepos 31 d.
Puiki kava visur ir visada – misija įmanoma!
tiesa.com

Jei paskubomis išlekiate į darbą, atsibundate viešbučio kambaryje ar palapinėje, o galbūt savaitgalį leidžiate kaime ir todėl neturite galimybės pasimėgauti savo kasrytiniu ritualu – mėgstamiausios kavos puodeliu, tuomet greičiausiai sutiksite, jog galimybė perkelti šį ritualą į bet kur - padarytų tokią dieną daug malonesnę.

Laimei, kavos aparatų gamintojai pagalvoja ir apie tokias situacijas, todėl atkakliausiems kavos mylėtojams lieka vis mažiau galimybių nusivilti, t.y. likti be pačių pasiruošto gardžiausio puodelio kavos. Kad taip nenutiktų kavos aparatai tampa mažesni, lengvesni, kompaktiškesni, patogesni transportavimui ar net pritaikyti kelionėms - paprastai kalbant prie spartėjančio tempo ir aktyvesnio žmonių gyvenimo būdo.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip prie naujų gyvenimo aplinkybių kavos aparatus pritaiko šių gamintojai.

Kavos aparatai namuose jau nebe prabanga, o greičiau - būtinybė

Namuose dažniausiai viskas kur kas paprasčiau – jūsų ištikimiausias kavos aparatas jau seniai atradęs savo vietos lopinėlį ir maloniai jus džiugina kava kasdien. Dažniausiai virtuvėje sutinkamas automatinis ar pusiau automatinis aparatas. Priklausomai nuo poreikių jis gali ruošti kavos gėrimus su pienu ar tiesiog espresso. Taupantiems laiką – automatinis kavos aparatas gėrimus paruoš vieno mygtuko paspaudimu, o reguliuojant temperatūros, kavos intensyvumo ar gėrimo kiekio nustatymus galima atrasti savo mėgstamiausios kavos kombinaciją ir šią netgi išsisaugoti! Neabejotinai, šiandien mums svarbu ir pačio kavos aparato stilius. Dizaino ir spalvų įvairovė leidžia išsirinkti norimo stiliaus aparatą, kuris derėtų prie jūsų virtuvės interjero. Šiandien automatinius kavos aparatus jau galima valdyti ne tik mygtuko paspaudimu ar ekrano palietimu, bet ir savo išmaniuoju telefonu per atstumą.

Mėgstantiems tradicijas, namuose puikiai tinka pusiau automatinis kavos aparatas. Jo privalumas kai kam gali pasirodyti minusu, nes su šiais aparatais tenka šiek tiek pavargti ruošiant puodelį kavos. Tačiau kai kuriems būtent tai yra didžiausias malonumas! Šių aparatų atveju viskas patikima nebe vienu mygtuko paspaudimu suprogramuotai kavos paruošimo funkcijai, o žmogui, kuris pats, lyg profesionalus barista, lieka atsakingas už kavos puodelio kokybę. Ritualinis kavos ruošimas užtrunka šiek tiek ilgiau, tačiau rezultatas kaskart gali nustebinti.

Kavos aparatai sodui

Kavos mylėtojui yra didelis malonumas turėti galimybę pasimėgauti puodeliu kavos kur jis bebūtų. Užmiesčio namelyje, sode ar kaime automatinis ar pusiau automatinis kavos aparatas ne visada racionali išeitis. Jei virtuvėlė nedidelė, tam paprasčiausiai nebus vietos, mat tokie kavos aparatai paprastai būna didesni. Vis tik jei sodyboje praleidžiate tik keletą mėnesių per metus, automatinis kavos aparatas gali būti tiesiog per didelė ir neišnaudojama investicija.

Kokios alternatyvos? Mažesni, pigesni, paprastesni, bet neprastesni – kapsuliniai ar pagalvėliniai kavos aparatai. Tokie kavos aparatai sveria vos keletą kilogramų, tad juos lengva atsivežti į sodą, kaimą ar sodybą vos tik prasidėjus sezonui, o vietos jiems pastatyti daug neprireiks. Kapsulinius ar pagalvėlinius kavos aparatus dar lengviau prižiūrėti ir valyti, nes kava šiems kavos aparatams būna supresuota į vakuumines kapsules ar kavos pagalvėles, kurios išmetamos po panaudojimo. Kapsulėms ar pagalvėlėms naudojama įvairių rūšių aukštos kokybės kava, todėl galite pasirinkti norimą intensyvumą ar išbandyti kavos su įvairiais skoniais. Nereikės jaudintis dėl malimo, nes kava šiems aparatams naudojama jau sumalta ir paruošta naudojimui. Dažniausiai pieno sistemos tokiuose kavos aparatuose nebūna, tačiau vis tik  šiandien jau galima rasti ir pieno sistemą turinčių. O jei pienas naudojamas retai, tuomet galima rasti išeitį pritaikant atskirą automatinį pieno putų plaktuvą.

Kavos aparatai kelionėje

Jei esate didis ar entuziastingas kavos gėrimų mylėtojas ir kiekvieną laisvą dieną stengiatės išnaudoti leisdamasis į kelionę, greičiausiai kava iš degalinės nedžiugins ir neatstos malonios tradicijos pasiruošti kavos puodelį pačiam. Verta pagalvoti apie kelionėms skirtus specialius, kompaktiškus kavos aparatus, kurie leis mėgautis mėgstamais skoniais - puiki kava yra tai, ką reikėtų turėti su savimi, nepriklausomai nuo to, kur keliaujate. Grakštus ir kompaktiškas aparačiukas įprastai jungiamas į 12V galingumo cigaretės degiklio jungtį ir jam tereikės 2 minučių espresso kavai su kremine puta paruošti. Tokiam aparatui tereikia vandens, kavos tabletės ir kad nuspaustumėte kavos ruošimo mygtuką. Beje, kava supresuota į filtriuką, todėl gaminimas visada yra švarus ir higieniškas.

Tačiau pasigaminti kavos galima ir be jokios elektros energijos. Yra kavos aparatų, kuriems paruošti puodelį espresso tereikia vien rankos spaudimo jėgos, kuri sukuria pakankamą slėgį, priverčiantį vandenį pratekėti per filtrą su malta kava. Reikės tik užsivirinti karšo vandens ir nepamiršti į kelioninį krepšį įsimesti kavos puodelio bei maltos kavos. Turint tokį kavos kompanjoną savo mėgstamiausiu gėrimu galėsite mėgautis palapinėje, prie laužo, kalnuose ar automobilyje.

Kavos aparatai jau nėra vien naminukai, jie gali tapti nuolatiniais kelionių palydovais, sustiprinančiais jūsų įspūdžius. Norint mėgautis kokybiška kava tereikia priimti tinkamą sprendimą, kuris atitiktų jūsų gyvenimo būdą ir leistų atlikti kavos gėrimo ritualus kur bebūtumėte.

2021 06 11 13:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt