sekmadienis, balandžio 11 d.
Rado naują priežastį užsipulti imigrantus
tiesa.com

Pasitraukimo iš Europos Sąjungos šalininkai vėl pirštu baksnoja į šalyje gyvenančius kitų šalių piliečius – šįkart dėl to, kad brangiai kainuoja vertėjavimo paslaugos sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigose.

Teigiama, kad Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) kasmet išleidžia apie 23 mln. svarų sterlingų tam, kad Jungtinės Karalystės poliklinikose bei ligoninėse būtų užtikrintas tinkamas angliškai nesuprantančių pacientų aptarnavimas nepaisant jų gimtosios kalbos ar kultūrinių skirtumų. Dėl to tarnyba samdo vertėjus.

Dėl specifinių medicinoje vartojamų terminų su medikais susikalbėti sudėtinga ne tik prastus anglų kalbos įgūdžius turintiems atvykėliams, bet neretai – ir tiems, kurių anglų kalbos žinios vertinamos puikiai.

Dažniausiai NHS prireikia vertėjauti iš arabiškų kalbančių šalių, Indijos, Nepalo, Lenkijos, Poertugalijos, Pakistano, Turkijos ir Lietuvos atvykusiems žmonėms. Samdomi vertėjai ne tik padeda susikalbėti pacientams ir gydytojams nustatant sveikatos sutrikimus, bet ir dalyvauja atliekant gydymo procedūras, bet suteikia konsultacijas telefonu.

Per penkerius metus vertėjauta 128 kalbomis kalbantiems žmonėms, tam išleista per 100 mln. svarų sterlingų.

Prieš narystę ES nusiteikusios partijos UKIP politikai jau spėjo pasinaudoti šia statistika ir įgelti imigrantams.

„NHS – nacionalinė, o ne tarptautinė sveikatos tarnyba“, – sakė Europos Parlamente JK atstovaujantis UKIP narys Mike Hookem.

Imigranto kailyje atsidūręs britas susidūrė su karčia kasdienybe

2017 01 22 15:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt