šeštadienis, liepos 31 d.
„Ray-Ban“ prekinio ženklo saulės akinių atsiradimo istorija
Alfa.lt
Organizatoriai
Aviator akiniai nuo saulės

Kiekvienas prekinis ženklas turi savo atsiradimo istoriją, kurią ženklina datos, idėjos, užsibrėžti tikslai ir lūkesčiai. Vieni prekiniai ženklai gimsta iš idėjos, kiti – perduoti iš kartos į kartą ir dešimtmečius ar net šimtmečius puoselėjami, treti – pradedami nuo nulio, vedami troškimo kurti.

Išraiškos laisvė, tradicijos, stilius – vertybės, geriausiai atspindinčios Ray-Ban prekinio ženklo filosofiją, kuria vieni žinomiausių akinių kūrėjų vadovaujasi jau daugiau nei 80 metų. Ray-Ban tai – Amerikos akinių prekinis ženklas, kuris specializuojasi akinių nuo saulės gamyboje. Šis prekinis ženklas, kaip ir visi, turi savo atsiradimo istoriją, tad leiskimės į šio prekinio ženklo atsiradimo istoriją.

Akinantys skrydžiai, paskatinę slėpti akis po saulės akiniais

Iki praėjusio amžiaus ketvirtojo dešimtmečio Ray-Ban akiniai dar nebuvo išvydę dienos šviesos. Viskas prasidėjo, kai trečiajame dešimtmetyje JAV armijos oro korpuso lakūnai, grįžę po skrydžio, skųsdavosi, kad pilotuoti buvę sunku dėl akinančios šviesos. 1929 m. JAV oro pajėgų komanda kreipėsi į Bausch & Lomb – medicinos įrangos gamintoją, kad jis sukurtų akinius, kurie ne tik apsaugotų pilotų akis nuo ryškių šviesos ir dangaus atspalvių, bet ir užtikrintų puikų matomumą. Tais pačiais metais JAV armijos oro korpuso pulkininkas Johnas A. Macready jau dirbo su Niujorke įsikūrusiu Bausch & Lomb. Kartu jie ėmėsi kurti aviacijai skirtus akinius, padėsiančius pilotams išvengti itin blaškančių mėlynų ir baltų dangaus atspalvių. Nors akiniai turėjo padėti išvengti dangaus atspalvių ir taip pagerinti matomumą, tačiau Johnas A. Macready nerimavo, ar aprasoję akiniai kaip tik nepablogins matomumo. Visgi 1936 m. buvo sukurtas akinių prototipas, pavadintas Anti-Glare. Šie pirmieji akiniai turėjo plastikinius rėmelius ir žalius lęšius, kurie puikiai apsaugojo nuo akinančios šviesos, nesumažindami regos aštrumo. 1938 m. šie akiniai buvo patobulinti – įdėti smūgiams atsparūs stiklai, o dar kitais metais, 1939 m., plastikinis rėmelis pakeistas metaliniu. Taip patobulintus akinius Bausch & Lomb užpatentavo kaip Ray-Ban Aviator. Šie akiniai idealiai tinko pilotams, nes Ray-Ban Aviator akiniams pagaminti buvo naudojami kalichromo lęšiai, skirti detalėms paryškinti ir miglai sumažinti, filtruojant mėlyną šviesą. Taip 1936 m. sukurti Ray-Ban akiniai ir jų prekinis ženklas, šiandien žinomi kaip vieni geriausių.

Pilotams skirti akiniai nuo saulės virto tikra žvaigždžių mados tendencija

Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, buvo sakoma, kad karas sėjo ne tik grėsmę ar baimę, bet ir turėjo didelę įtakai mados pasauliui. Puikus to pavyzdys – Ray-Ban akiniai Aviator, kurie tapo vieni iš pirmųjų populiarių saulės akinių modelių. Šie akiniai ne tik akimirksniu pakeitė pasenusius pilotų akinius, bet ir tapo populiariais plačiojoje visuomenėje. Aviator akiniai tapo gerai žinomu akinių modeliu, kai Filipinų paplūdimyje Antrojo pasaulinio karo metu laikraščių fotografai užfiksavo generolą Douglasą MacArthurą, dėvintį šiuo akinius. 1950-aisiais Ray-Ban Aviator akiniai nuo saulės buvo įvaizdžio dalis, imituojanti karinį stilių. Aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose Ray-Ban Aviator akinius dėvėjo tokie visuomenės veikėjai kaip Slash‘as, ​​Michael‘as Jackson‘as, Tom‘as Cruise‘as, Freddie Mercury, Roger‘is Waters‘as ir Elvis Presley.

Ray-Ban Aviator variacijos

Po to, kai 1936 metais buvo sukurti standartiniai Aviator modelio akiniai nuo saulės, vėliau buvo bandyta eksperimentuoti ir sukurti naujų modelio variacijų. Žinomi net keletas skirtingų Ray-Ban Aviator saulės akinių variantų – funkciniai, techniniai ir pramoginiai saulės akiniai. Geriausiai žinomos modelio variacijos – 1938 m. pristatyti Ray-Ban Shooter ir 1939 m. – Ray-Ban Outdoorsman. Šios dvi standartinio modelio variacijos išsiskyrė virš nosies esančia didele antakių juosta, kuri buvo skirta apsaugoti akis nuo prakaito ar šiukšlių. Shooter ir Outdoorsman akiniai daugelį metų buvo gaminti naudojant skirtingas medžiagas ir detales. Sporto entuziastams skirtuose Ray-Ban Shooter modelio akiniuose buvo įtaisytas cigarečių laikiklis – apskritas įtaisas, esantis nosies tilto centre, iš pradžių skirtas atlaisvinti sportininko rankas, kol jis siekia tikslo. 1953 m. Ray-Ban pristatė grūdinto stiklo lęšius G-15. Šie neutralūs pilkos arba žalios spalvos lęšiai praleisdavo tik 15% šviesos, suteikdami spalvų ir kontrasto pasiskirstymą.

2021 07 09 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt