antradienis, rugpjūčio 11 d.
Retas virusas nusinešė brito gyvybę
tiesa.com

Britas, užsikrėtęs retos formos virusu, savo kilme panašiu į seniau egzistavusį SARS virusą, savaitgalį mirė Birminghamo ligoninėje. Šiuo metu pasaulyje yra žinoma tik 12 žmonių sirgusių tokiu pačiu virusu, iš kurių šeši mirė, pranešė Bbc.co.uk.

Nors medikai sako, kad sunkiai išgydomo viruso grėsmė platesnei žmonių populiacijai nėra didelė, jau pasirodė pirmieji ženklai, kad virusas gali plačiau plisti tarp žmonių. Iki šiol buvo manoma, kad tokiu virusu galima užsikrėsti tik nuo gyvūnų. Apsikrėtęs virusu žmogus suserga sunkia plaučių uždegimo forma, kartais nustoja veikti inkstų funkcija.

Retos kilmės virusu užsikrėtė tos pačios britų šeimos trys nariai, kurių vienas buvo keliavęs Artimuosiuose Rytuose ir Pakistane, o grįžus šiuo virusu užsikrėtė vyro sūnus ir kitas šeimos narys. Sūnus užsikrėtęs virusu mirė, nes jau anksčiau turėjo ypač silpną imuninę sistemą. Tai pat žinoma apie dar vieną Britanijos pilietį, kuris susirgo lankydamasis Katare.

Visgi, tiksli viruso kilmė ir jo plitimo būdas iki šiol nėra žinomas. Labiausiai paplitusi nuomonė, kad virusas kilo iš gyvūnų ir yra labai panašus į SARS virusą.

2013 02 20 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt