šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Saldus gardus Šv. Velykų rytas
tiesa.com

Vaišės – vienas iš svarbių šventės atributų, o kokios gi šventinės vaišės be tradicinių velykinių gardumynų smaližiams?

Šokoladiniai kiaušiniai

Reikės: 400 g cukraus miltų, 42 g sviesto, 100 g sutirštinto pieno, 2/3 šaukštų medaus, šaukštelio vanilės esencijos, kelių lašelių geltonų dažų; glaistui: 250 g karčiojo šokolado.

Inde ant silpnos ugnies ištirpdykite sviestą, bet jokiu būdu neužvirkite. Kitame inde sumaišykite medų, sutirštintą pieną, cukrų, vanilę, dažus, tada supilkite tirpdytą sviestą ir išmaišykite iki vienalytės masės. Ją uždenkite maistine plėvele ir palikite kambario temperatūroje mažiausiai 4 valandoms. Masė turi tapti plastiška ir standi, lengvai minkoma.

Šokoladą susmulkinkite ir ištirpdykite vandens vonelėje. Iš medaus masės darykite kiaušinio formos saldainius, juos užverkite ant šakutės ir padenkite šokoladu.

Palikite, kad sustingtų. Pagamintus šokoladinius kiaušinius galima laikyti šaldytuve.

[6659]

Velykų boba su riešutais ir vaisiais

Reikės: 300 g miltų, 75 g pieno, 3 kiaušinių, 80 g sviesto, 0,5 stiklinės cukraus, 20 g mielių, žiupsnelio druskos, razinų, cukatų ir riešutų, 1/2 šaukštelio vanilinio cukraus; glajui: kiaušinio baltymo, 1/3 stiklinės vandens, šaukšto citrinos sulčių, 3 šaukštų cukraus.

Iki kambario temperatūros pašildytame vandenyje ištirpdykite pusę šaukšto cukraus ir mieles. Tada įmaišykite apie 100 gramų miltų. Uždenkite rankšluosčiu ir padėkite šiltai pusvalandžiui. Baltymus atskirkite nuo trynių ir padėkite į šaldytuvą. Į pakilusią tešlą sudėkite su cukrumi ištrintus trynius, tirpdytą ir atvėsusį sviestą, druską bei vanilę ir išmaišykite. Sudėkite išplaktus baltymus, likusius miltus ir išminkykite tešlą. Padėkite šiltai maždaug valandai. Ji turi pakilti dvigubai. Suberkite razinas, cukatas, riešutus, paminkykite ir vėl padėkite šiltai šiek tiek pakilti. Į siauras aukštas formeles sudėkite tešlą, palaikykite 15 minučių, kad pakiltų, ir pašaukite kepti į 170 laipsnių karščio orkaitę 40–60 minučių.

Dabar pasiruoškite glajų. Užkaiskite vandenį su cukrumi ir citrinos sultimis. Virkite, kol sutirštės.

Baltymą išplakite iki standžių putų ir nesustodami plakti plona srovele supilkite karštą sirupą. Iškepusią bobą papuoškite glajumi ir įvairiais barstiniais.

Patarimas: jeigu neturite formos bobai kepti, naudokite molinius vazonus arba emaliuotą panašios formos puodą.

[6657]

Sausainiai „Lizdelis“

Reikės: 0,5 puodelio margarino arba sviesto, 1 3/4 puodelio cukraus, 0,5 puodelio pieno, 1/4 stiklinės kakavos miltelių, 0,5 puodelio žemės riešutų sviesto, šaukštelio vanilės, 3 puodelių greitai pagaminamų avižų dribsnių, spalvotų mažų kiaušinukų.

Puode ant vidutinės ugnies ištirpdykite sviestą arba margariną. Suberkite cukrų, kakavos miltelius, supilkite pieną ir užvirkite. Virkite 1–1,5 minutes. Verdant mažiau, sausainiai bus minkšti ir lipnūs, jei per ilgai – sausi ir birūs.

Nukaitę masę, sumaišykite su žemės riešutų sviestu ir vanile. Kai sviestas ištirps, sudėkite avižų dribsnius ir išmaišykite. Su šaukštu ant kepimo popieriaus dėkite masę ir leiskite pastovėti 5 minutės.

Po to padarykite lizdelius ir nykščiu įspauskite jų centre duobutę. Palikite maždaug valandai – atvėsti. Į kiekvieną lizdelį įdėkite po tris spalvotus kiaušinėlius. Leiskite gerai išdžiūti.

[6658]

2018 03 31 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt