antradienis, birželio 2 d.
Šalys imasi naujų priemonių dėl koronaviruso: JK užsikrėtę iki 10 tūkst. žmonių
tiesa.com
facebook

Jungtinės Karalystės vyriausybė ketvirtadienį paskelbė, kad šalyje naujuoju koronavirusu gali būti užsikrėtę iki 10 tūkst. žmonių, ir informavo apie naujas priemones, kuriomis siekiama sulėtinti pandemijos plitimą.

Vyriausybės vyriausiasis mokslinis patarėjas Patrickas Vallance'as sakė, kad šiuo metu patvirtinti 590 koronaviruso atvejų, bet „daug labiau tikėtina, kad turime nuo 5 000 iki 10 000 užsikrėtusių žmonių“.

Liga COVID-19 susirgę žmonės gali nešioti ją sukeliantį koronavirusą iki 37 dienų po užsikrėtimo, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi medicinos žurnale „The Lancet“ paskelbtu tyrimu. Tyrimo autoriai pažymi, kad šios išvados yra „labai svarbios ir asmenims, nusprendusiems savanoriškai izoliuotis, taip pat rekomendacijoms dėl antivirusinio gydymo trukmės“.

Tokias išvadas mokslininkai priėjo išanalizavę 191 Kinijos paciento, įskaitant 54 mirusius, sveikatos istorijas ir laboratorinius duomenis. Specialistai priminė, kad tik trečdaliui žmonių, sirgusių ūminiu kvėpavimo takų sindromu (SARS), kuris prieš beveik du dešimtmečius pareikalavo žemyninėje Kinijoje ir Honkonge beveik 650 žmonių gyvybių, virusas likdavo aktyvus organizme keturias savaites nuo užsikrėtimo.

Pasak „Bloomberg“, šiuo metu naujuoju koronavirusu galimai užsikrėtusiems asmenims rekomenduojama laikytis karantino 14 dienų. Pasaulyje jau nustatyta daugiau nei 126,5 tūkst. užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Dar daugiau nei 4,6 tūkst. pacientų mirė.

2020 03 13 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt