šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Santykiai, kuriuose nėra manęs…
Alfa.lt

Dažnai į mano konsultacijas ateina moterys, nepatenkintos santykiais su vyru. Jų individualiuose pasakojimuose, kuriuose detalės gali būti visiškai skirtingos, nesunku pastebėti vieną bendrą dėsningumą. Kai santykiuose yra tik vyras ir moters baimė jį prarasti.

Moteriai santykiai turi labai didelę prasmę, moters poreikis realizuotis per meilę ir šeimą gerokai pranoksta analogišką vyrišką poreikį. Kartais moterys taip stengiasi užmegzti santykius ir sukurti šeimą, kad vos susipažinusios su vyru, yra pasiruošusios tuojau pat atsisakyti daugybės dalykų ir netgi savęs, kad tik išsaugotų tuos santykius.

Susidaro įspūdis, kad moters širdyje kažkas jai kužda, jog santykiai ir meilė – tai kažkas labai trapaus ir švelnaus, kad vos vienas neteisingas žingsnis gali viską sugriauti. Ir kad tą neteisingą žingsnį gali žengti tik moteris.

Kai remiatės tokiomis mintimis, gaunate štai ką:

•Baisu kalbėti apie savo norus ir poreikius, nes vyras gali nesuprasti ir IŠEITI;

•Negalima būti atvira, besikeičiančia, natūralia, negalima būti tokia, kokia jam nepatinkate ir netinkate, nes jis gali IŠEITI;

•Reikia pastoviai save kontroliuoti – ką ir kaip pasakyti, nes juk galiu netikėtai leptelėti kokią nors kvailystę ne laiku ir ne vietoje ir jis IŠEIS;

•Svarbu atitikti jo moters idealą (mesti svorį ar atvirkščiai, dirbti arba nedirbti ir t.t.), kitaip jis IŠEIS;

•Draudžiama įsižeisti ir piktintis dėl jo poelgių ar žodžių, o ašaras geriau apskritai pamiršti, nes gali IŠEITI;

•Net negalvok gintis ir ginti savo ribų bei interesų, kitaip jis tiksliai IŠEIS;

•Nedrįsk nenorėti sekso, kai jis jo nori. Negalima galvoti apie sau malonius dalykus, kitaip jis IŠEIS;

•Ir pabaigai – visada jauskis kalta, prašyk atleidimo, juk už santykius atsakinga tik tu viena. Padarysi kažką ne taip ir jis IŠEIS.

Jis, vyras, viso gyvenimo prasmė! Be jo gyvenimas bevertis. Gaila, bet daugybei moterų jų pačių asmenybė, jų “Aš” kur kas mažiau vertinga, nei santykių vertė. Ir gaunasi, kad aš lyg ir turiu santykius, tačiau manęs pačios tuose santykiuose nėra. Atsiranda iliuzija, kurioje santykių statusas egzistuoja, o pasitenkinimo ir realiai gerų tarpusavio santykių tarp partnerių nėra. Tokie santykiai kupini vienatvės, kančių, ašarų į pagalvę, gailesčio sau ir nevilties jausmo, o taip pat moteris niekaip negali suprasti, ką daro ne taip…

Tokie santykiai – tai visada širdies skausmas ir nesugebėjimas gauti, ko išties labai norisi santykiuose: meilės, rūpinimosi, supratimo, palaikymo ir t.t.

Bet juk ir neįmanoma gauti nei meilės, nei rūpestingumo, jeigu tuose santykiuose nėra “Aš”!

Ką mylėti, jeigu aš neegzistuoju?

Ten, kur nėra jūsų pačios, jūsų asmenybės su visais jos poreikiais – ten nebus ir sveikų santykių.

Norite meilės, rūpinimosi, pagarbos, priėmimo ir t.t. – duokite iš pradžių viso to sau pačiai. Mylėkite save, rūpinkitės savimi, įsiklausykite į savo poreikius, vertinkite save.


2020 06 13 09:14
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt