trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Savaitgalio pusryčiai: traškūs belgiški vafliai kiekvienam smaližiui
tiesa.com
Pixabay.com

Manau, savaitgalį dažnas iš mūsų pasvajoja apie vėlyvus, gardžius, sočius, ilgus pusryčius. Belgiški vafliai tokiems pusryčiams yra idealus pasirinkimas. Tiesa, jau bekepant vaflius galima pasisotinti. Kadangi vafliai kepa ilgiau negu blynai, tad kol vieni kepa, kitus jau galima ir suvalgyti. Iš šios produktų normos vaflių pavyksta iškepti tikrai nemažai, todėl jei norite vafliais pasimėgauti vėliau, tarkime kitą savaitę ar už mėnesio, juos galite užšaldyti. Po to šaldytus vaflius dėkite tiesiai į skrudintuvą ir vėl pašildykite.

 Vaflius galite patiekti, kaip tik jums patinka – su sirupais, uogienėmis, džemais, kremais, vaisiais ar uogomis. Fantazijai ribų nėra. Bet kokiu variantu – super skanu. 

Reikės:

2 stiklinių pasukų

1 stiklinės pilno grūdo kvietinių miltų

1 stiklinės kvietinių miltų 3 kiaušinių (kambario temperatūros)

55 g sviesto

5 valg. š. rudo arba balto cukraus

1 arb. š. kepimo miltelių

1 arb. š. vanilinio cukraus arba vanilė ekstrakto

0,5 arb. š. kepimo sodos

0,5 arb. š. druskos

Gaminimas:

1. Sviestą išlydome mikrobangų krosnelėje, paliekame šiek tiek atvėsti.

2. Viename dideliame inde sumaišome kvietinius ir pilno grūdo miltus, kepimo sodą, kepimo miltelius, cukrų ir druską.

3. Kitame inde išplakame kiaušinius, supilame sviestą ir išmaišome. Po to supilame pasukas ir vanilinį cukrų, išplakame.

4. Šlapius ingredientus sumaišome su sausais naudodami šaukštą ar mentelę. Nereikia permaišyti, svarbu, kad ingredientai susijungtų (turi likti mažų miltų gumulėlių).

5. Įkaitiname vaflinę. Jei vafliai „prikimba“ prie jūsų naudojamos vaflinės, tuomet patepkite trupučiu sviesto.

6. Tešlą pilame į vaflinę naudodami samtelį. Kepame, kol vafliai gražiai paruduoja. Mano vaflinėje vaflių pora kepa ~5 min. Kepimo laikas priklauso nuo Jūsų naudojamos vaflinės, tad kepant pirmus vaflius reikėtų sekti laiką. Tik iškepę vafliai būna traškūs, po to palaipsniui suminkštėja. Patiekiame su mėgstamais pagardais, skanumėlis! Jei nemėgstate saldžių vaflių, cukraus kiekį galite mažinti.

ŠALTINIS: delfi.lt

2019 05 25 07:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt