antradienis, birželio 2 d.
Savanoriai Londone bus užkrečiami koronavirusu už 3 500 svarų sterlingų
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Savanoriai gaus po 3500 svarų sterlingų už tai, kad bus užkrėsti koronavirusu „Queen Mary BioEnterprises“ inovacijų centre Whitechapel, Londone. Taip tęsiasi pasaulinės varžybos siekiant rasti vakciną.

Kadangi varžybos dėl skiepo nuo šios galimai mirtinos ligos yra tęsiamos, rytų Londone savanoriams bus mokama už tai, kad jie būtų užkrėsti Covid-19 potencialios vakcinos tyrimo tikslais.

Tyrimo dalyviai gaus po 3500 svarų sterlingų, kad būtų tikslingai užkrėsti virusu ir gyventų karantine „Queen Mary BioEnterprises“ inovacijų centre.

Jiems bus sušvirkšti du paplitę, bet daug mažiau pavojingi viruso štamai, praneša „Daily Star“.

„Hvivo“ vienu metu užkrės 24 savanorius 0C43 ir 229E viruso padermėmis. Manoma, kad šios padermės sukels lengvus kvėpavimo takų simptomus ir bus daug lengvesnės nei koronavirusas, kuris šiuo metu plinta visame pasaulyje.

Manoma, kad, nors virusai yra skirtingų padermių, po šio bandymo gali būti sukurta vakcina nuo Covid-19. Kiekvienas, savanoriškai dalyvavęs šiame tyrime, dvi savaites turės būti karantine.

Per tą laiką dalyviams bus taikoma nemažai apribojimų, įskaitant fizinių pratimų ribojimą bei fizinius kontaktus su kitais žmonėmis. Jie galės valgyti ir gerti tik tam tikrą maistą.

Visos slaugytojos ar gydytojai, dirbantys su šiuo tyrimu, dirbdami laboratorijoje arba naudodami bet kurias medžiagas, kurios gali būti užkrėstos virusu, pvz., nešvarius audinius ar kraujo tyrimus, turės dėvėti specialius apsauginius drabužius.

Tikėtina, kad atlygis už koronaviruso vakcinos suradimą bus didesnis nei 1,6 milijardo svarų sterlingų, - tiek uždirbo prancūzų farmacijos kompanija „Sanofi“, praėjusiais metais pardavusi gripo vakciną.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, šiuo metu kuriama daugiau kaip 20 „Covid-19“ vakcinų.

2020 03 08 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt