trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Savimasažas pavargusioms kojoms
tiesa.com

Nors visi žinome, kad kūno masažas – labai naudinga procedūra visam organizmui, bet ne kiekvienas tam susiruošiame vis skųsdamiesi laiko stoka, neretai – ir pinigų stygiumi. Bet žinovai sako, ir mes šiandien norime jums priminti, kad visai nesunkiai galime pasimasažuoti ir patys. Ir dar: masažas gali būti ir vietinis.

  Pavyzdžiui, po ilgo vaikščiojimo galima pamasažuoti tik kojas, prasidėjus teniso sezonui – kojas ir rankas. Taigi, įgudus, kai rankos dirbs automatiškai, viso kūno masažui užteks 40 minučių: po 5 minutes kiekvienai galūnei ir galvai, ir maždaug 15 minučių liemeniui. Bet bene dažniausiai jaučiame kojų nuovargį, tad šiandien patarsime, kaip patiems pasimasažuoti kojas.

Kojas masažuok sėdėdama ant grindų (kilimo, patiesalo). Jei esi gamtoje, tiks ir žolė, smėlis.

Pradėk nuo pėdų. Kairę koją sulenk per kelį, įsiremk kulnu, pirštus truputį pakelk. Dešinė koja ištiesta. Suimk iš apačios abiem rankom pėdą (nykščiai viršuje). Iš pradžių pirštus ir padus paglostyk, paskui nuo pirštų galų apskritiminiais judesiais patrink.

Blauzdinį pėdos sąnarį trink iš karto abiejų rankų pirštų galais. Prie kulnakaulio prisitvirtinusi Achilo sausgyslė, ir kad ji atsipalaiduotų, dešinę koją per kelį truputį sulenk (kelį pasuk į išorę), kaire koja prispausk pėdą. Suimk sausgyslę dešinės rankos nykščiu ir smilium, trink aukštyn blauzdos link.

Paskui masažuok blauzdą (kojų padėtis tokia pat, kaip masažuojant Achilo sausgyslę). Viena ranka laisvai suimk iš apačios dvilypį raumenį, kitą uždėk ant blauzdikaulio. Glostyk nuo blauzdinio pėdos sąnario iki kelio. Paskui viena ranka (jei masažuoji kairę koją, tai kaire) maigyk iš apačios nuo sausgyslės iki pakinklių. Maigant pėda atremta į grindis. Dvilypį blauzdos raumenį suimti nesunku, bet blauzdos priekinį ir ilgąjį pirštų tiesiamąjį ne taip paprasta, todėl juos pakanka patrinti dešinės rankos pirštų galais. Trink apskritiminiais judesiais ir tik iš apačios į viršų. Kairę pėdą pasuk truputį į vidų ir atremk į dešinę. Kaire ranka lengvai spausk kelį į išorę. Tiek sąnariai, tiek juos dengiantys audiniai yra sudėtingos sandaros, todėl juos masažuoti reikia atsidėjus, nes vien mankštos jiems nepakanka.

Ypač daug dėmesio reikia skirti kojų sąnariams, nes jie nukenčia daugiau nei rankų sąnariai. Labiausiai būna apkrauti kelių sąnariai, todėl juos masažuoti reikia labai rūpestingai. Atsisėsk šonu ant sofos, kairę koją laisvai ištiesk išilgai krašto. Kelį truputį sulenk. Glostyk koją abiem rankom nuo pakinklių iki kirkšnių, po to pamasažuok girnelę. Suimk ją iš abiejų pusių dešinės rankos pirštais ir trink apskritiminiais judesiais iš apačios į viršų. Masažuok pakaitomis pirma iš vienos pusės nykščiu (kiti pirštai ilsisi), paskui iš kitos (ilsisi nykštys).

Baigusi masažuoti priekinę kelio sąnario dalį abiem rankom suimk kelį iš apačios ir nykščių krumpliais apskritiminiais judesiais patrink kelio šonus (būtinai iš apačios į viršų).

Dabar lieka pakinkliai. Jų paviršiuje yra daug kraujagyslių, nervų, dėl to juos reikia masažuoti labai atsargiai – švelniai patrink abiejų rankų pirštų galais.

Patariama masažuoti kelius profilaktiškai, nes tinkamai atlikus šią procedūrą labai sustiprėja kelių sąnariai.

Dabar masažuok šlaunis. Padėtis ta pati. Sėdi ant sofos, kairė koja ištiesta išilgai krašto, dešine remiesi į grindis. Priekinę šlaunies dalį jau glostei masažuodama kelį, todėl dabar ją abiem rankom tik pamaigyk. Suimk raumenį gerai virš kelio ir slink pamažu iki klubo.

Kad lengviau būtų suimti šlaunies užpakalinę dalį, sulenk koją per kelį beveik statmenai, kelį truputį pakreipk į išorę, pėda išoriniu kraštu remiasi į grindis (sofą). Suimk abiem rankomis raumenį iš vidinės pusės taip, kad nykščiai būtų nukreipti vienas į kitą. Maigyk nuo pakinklių iki tarpvietės.

Beliko pamasažuoti sėdmenų raumenis – ir masažas baigtas.

Sėdmenis masažuok stovėdama truputį pražergtomis kojomis. Dešinįjį masažuok dešine ranka, kairįjį – kaire. Suglausk keturis didžiuosius pirštus. Kaskart pradėjusi nuo apačios apskritiminiais judesiais trink raumenį nuo vidurio linijos į šonus, paskui raumenį suimk ir pamaigyk. Judesių kryptis – iš apačios į viršų.

2014 07 19 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt