šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Šeimininkių kampelis
tiesa.com

Agurkai. 96 proc. šios daržovės svorio sudaro vanduo, 100 g agurkų yra tik 11 kcal, tik 184 mg kalio, vitaminų labai nedaug. Bet jei norite papildyti organizmo skysčių atsargas – užvalgykite agurkų. Arba pasiruoškite iš jų pikantiškų salotų žiemai pagal šį ypatingą receptą!

Jums reikės: 2 kg agurkų (tinka didesni, peraugę), 4 saujų rupios valgomosios druskos, 4 valgomųjų šaukštų aitriosios paprikos miltelių, 3 česnakų galvų, 200 ml aliejaus, 300 ml acto (9 proc.)., 25 valgomųjų šaukštų cukraus.

Agurkus supjaustykite į keturias dalis išilgai, užpilkite 4 saujom rupios valgomosios druskos ir palaikykite 2–3 val. Po to nupilkite skystį ir agurkus nuplaukite. Pridėkite 4 valgomuosius šaukštus aitriosios paprikos miltelių, 3 sutrintas česnako galvas ir užpilkite 200 ml verdančio aliejaus. Po to dar užpilkite verdančiu marinatu, pagamintu iš 300 ml acto (9 proc.) ir 25 valgomųjų šaukštų cukraus. Palaikykite uždengę apie parą, po to sudėkite į stiklainius. Gero apetito!

Pastaba: jei turite galimybę, agurkus ruoškite lauke, nes česnako ir paprikos kvapas labai stiprus.

Cukinijos

Kalorijų ir maistinių medžiagų cukinijos turi panašiai kaip agurkai, tačiau turi medžiagų, veikiančių kaip antioksidantai. O juk jų mums tikrai reikia – ir ligų profilaktikai, ir senatvei atitolinti, grožiui išsaugoti. Šįkart siūlome jums pasigaminti ypač nuostabaus skonio patiekalą iš cukinijų.

Jums reikės: cukinijos (geriausia jaunos), pomidoro, česnako, krapų, majonezo, trupučio druskos, pipirų, miltų, aliejaus kepimui.

Cukiniją supjaustykite riekelėmis (jaunos cukinijos nulupti nereikia, ji valgoma su odele). Šiek tiek pabarstykite druska ir pipirais, pavoliokite miltuose ir apkepkite aliejuje. Galite šiek tiek pridengę patroškinti. Tada patepkite riekeles majonezu ir pabarstykite kapotu česnaku su krapais, o ant viršaus dar uždėkite griežinėlį pomidoro. Kartą paragavę, norėsite kasdien!

2011 08 06 08:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt