šeštadienis, balandžio 10 d.
Šeimyninis „tylėjimo“ žaidimas su neišvengiamai liūdnomis pasekmėmis
Alfa.lt

Kai kurie žmonės pasirenka „tylėjimo“ žaidimą kaip elgesio strategiją konfliktuose. Tačiau nesikalbėjimas tokioje situacijoje – tiesus kelias į niekur. Jeigu vienas iš partnerių užsisklendžia savyje ir atsiriboja nuo kito, aptarti santykius, išsiaiškinti problemas ir pasiekti susitarimo bus nepaprastai sunku.

„Atsirakinu buto duris. Jis jau namie. Sėdi, kad nors prieitų. Dar vienas tylos vakaras laukia. Emocionaliai frigidiškas žmogus. Kaip su juo gyventi? Na, tegul sau tyli, o aš gyvensiu savo gyvenimą. Nusibodo jau. Du mėnesius tyli.“

Tokie tipiški moteriški skundai dėl „tylenių“.

Ką galima pasakyti, jeigu tie žmonės yra intravertai, uždari, jeigu jų charakteris priskiriamas prie flegmatiško ar melancholiško temperamento?

Jiems kalbėti apie nemalonius dalykus, atsiverti, aptarinėti sudėtingas problemas yra be galo sunku., nes tai gali atskleisti jų pažeidžiamumą ir trapumą. Prie to prisideda ir konfliktų baimė, siekimas jų išvengti.

Pozicija tokia: „Tu mane labai smarkiai įžeidei, ir aš tylėsiu, kad tu suprastum, jog su manimi negalima taip elgtis.“

Realus tylėjimo rezultatas

Šaltumas santykiuose, atsiribojimas, artimumo praradimas.

Tas, kuris tylėjimu demonstruoja savo nuoskaudą, stengiasi išlošti, bet jis nežino, kad jau pralaimėjo. Pralaimėjo todėl, kad pasirinko akivaizdžiai netinkamą sąveikos taktiką, kuri niekada nenuves prie santykių problemos sprendimo, tik dar labiau ją pagilins.

Svarbiausia, ką turi žinoti „tylėtojai“: santykiai – tai dialogas, kurio forma gali būti įvairi.

Tylėjimas būna geras dalykas, kai jis džiaugsmingas: kai kartu gėrimės gamta, saulėlydžiu, žiūrime filmą ar tiesiog drybsome tyloje. Toks tylėjimas būna iškalbingas. Tai bendras momento grožio išgyvenimas, tai vieningumo harmonija.

Tylėjimas, kurio priežastis buvo įsižeidimas, nuoskauda, veda į disharmoniją, į įtampą santykiuose, į atsiribojimą, dar didesnį nesupratimą ir veikiausiai jis baigsis skandalu.

Kad ir kaip būtų sunku, traukite iš savo gelmių nuoskaudas į paviršių ir kalbėkite apie jas. Pavyzdinis tekstas būtų toks: „Kai tu pasakei (padarei) tą, aš pasijutau... Norėčiau, kad....“

Patikėkite, mažai kas gali įlįsti į jūsų mintis ir perskaityti jas. Jeigu norite gyventi iš tikrųjų drauge santarvėje, supratime, tai naudokitės kalba.

Šaltinis: B17.
2021 02 11 08:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt