pirmadienis, liepos 13 d.
Seksas kaip išsigelbėjimas?
tiesa.com

Seksas – ne paprasčiausias abipusis malonumas, bet, tam tikra prasme, ir tvirtų poros santykių pagrindas. O ar jis gali padėti santykius pataisyti, jei tarp jūsų ir partnerio perbėgo, kaip sakoma, juoda katė? Specialistų nuomone, ne visada seksas yra ta „gelbėjimosi valtis“, kuria galite tikėtis išplaukti į tvirtų santykių uostą, bet...

Įsimylėjimo ir romantiškos meilės etape, kai partnerį matome ne kritiškai, o per „rožinius akinius“, o bene vienintelė nesutarimų priežastis tėra pavydas, tuos nesutarimus, be abejo, ir padės numaldyti tarpusavio glamonės ir meilės pasiaiškinimai.

Kitaip nutinka, kai mūsų santykiai įgauna daugiau buitinio pagrindo ir apauga kasdienėmis smulkmenomis. Tada mes „apsitriname“, taikomės vienas prie kito, bet seksas pamažu traukiasi į antrą, o gal net trečią planą. Nesutarimų gali kilti dėl skirtingų temperamentų, dėl to, kad vienas partneris gali tapti nepatrauklus kitam – seksualinio gyvenimo kokybė gali suprastėti dėl daugelio priežasčių. Bet net ir pastebėjus tokią tendenciją neverta pulti į paniką, o juo labiau imti žerti kaltinimų partneriui.

Paprasčiausiai stabtelkite ir apgalvokit: kas pasikeitė? Gal pats laikas susirūpinti savo išvaizda ir įsileisti į savo gyvenimą sportą, gal artimiausiam žmogui reikia skirti daugiau laiko ir pan.

Na, o jei ėmėte vis dažniau bartis... Tokiu atveju nemėginkite atkurti santykių harmonijos tempdami partnerį į meilės guolį, nes galite viską tik dar pabloginti. Pasak psichologų, dažniausiai barnių priežastis būna kur kas giliau, nei intymaus artumo stoka. Netgi atvirkščiai: savitarpio santykių problemos dažniausiai sukelia seksualines problemas. Juk lytinis potraukis – smegenų impulsų rezultatas, taigi jei partneris kelia kokių nors negatyvių asociacijų, mūsų seksualinis potraukis užgęsta. Taigi, tokiu atveju prievarta sekso į miegamąjį nesugrąžinsi. Kaip sakoma, verčiau jau nepainioti priežasties su pasekmėmis, tad situaciją reiktų gerinti ne „lovos reikalais“, bet nuoširdžiu pokalbiu.

O štai jei jūsų poros nekamuoja globalūs nesutarimai, bet pastaruoju metu jaučiate atsirandančią tarpusavio įtampą, tai ją įveikti, ko gero, geriausiai padės seksas. Juk tai puiki psichologinė iškrova ir nuostabiausias būdas pakelti nuotaiką! Meilės ekstazėje organizmas išskiria daug laimės hormono, štai kodėl po meilės nakties į partnerį žvelgiame kitomis akimis ir esame pasirengę jam daug ką atleisti. Todėl nereikėtų nuvertinti sekso kaip šeimyninių nesutarimų profilaktikos būdo, nes jis poroms padeda įveikti daugelį tarpusavio santykių nesklandumų.

2015 01 10 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt