sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Sekso... ekonomika
tiesa.com

Tik racionalus apskaičiavimas gali palaikyti aistros karštį poros „kamine“ ir išvesti ją iš šeimyninio gyvenimo krizės, tvirtina knygos „Kaip iki minimumo sumažinti konfliktus ir iki maksimumo padidinti šeimyninio gyvenimo laimę“ autorės P. Szuchman ir J. Anderson. Beje, įdomiausia tai, kad grafikais ir skaičiais nagrinėjama ir intymiausiai gyvenimo sritis, kur, kaip atrodytų iš pirmo žvilgsnio, racionalumui visai nėra vietos ir būti negali. Šios moterys pasitelkę skaičiuotuvus skaičiuoja, kaip galėtų suintensyvėti poros seksualinis gyvenimas, jei abu partneriai sėstų prie „derybų stalo“ ir perskirstytų pareigas šeimoje.

 Poros seksas, tiksliau, jo nebuvimas ar tik atsitiktiniai epizodai, – didelė problema. Deja, tokia situacija gan standartinė porų, išgyvenusių kartu daugiau nei trejus metus, santykiuose.

Ką daryti? Ar bėgte bėgti į miegamąjį, jei neatsimenate, kada „tai“ buvo? Anaiptol, nes tai nepadės. Pirmučiausia reikėtų susėsti ir pasikalbėti. Nes jei niekada gyvenime nekalbėsite apie savo blausius intymius reikalus, tai jie netruks apskritai pavirsti tabu. Iki tam tikro laiko viskas atrodys lyg ir normalu, kol vieną gražią dieną kaip perkūnas iš giedro dangaus trenks jūsų „asmeninių santykių bankrotas“ , ir jis iškils dėl tos pačios priežasties, dėl ko ir visi bankrotai – dėl „įsipareigojimų neįvykdymo.

Pasiremdamos porų apklausos tyrimais Paula ir Jenny braižo grafiką, kurį galime pavadinti „sekso ekonomika“. Vienoje ašyje – kaina, kurią mes mokame už seksą. Ji varijuoja nuo pasakiškai didelės iki skatikų vertės. Tik ši išraiška – ne piniginiai ženklai, o tai, kuo mes mokame už kūniškus malonumus: pusvalandžiu, kurį nugvelbiame iš miego, iš bendravimo su vaikais (nes juos anksčiau pasiunčiame į lovytę), per atostogas – viena kita nepamatyta miesto ar krašto įžymia vieta, neperskaitytu knygos skyriumi ar blogai parengtu pranešimu konferencijai... Antroje ašyje – sekso dažnumas ir jo kokybė. Ten – padalos nuo „beveik celibato“ iki dažnių „beveik kaip triušiai“. Ir žiūrėkite, kas išeina: ten, kur kaina „pasakiška“, miegamajame „beveik celibatas“. O patenkinti „beveik triušiai“ mėgaujasi seksu „už „skatikus“.

Liūdna, kai tenka konstatuoti, kad žmonės, deja, labiau linkę skųstis dėl sekso nebuvimo šeimoje arba eiti jo ieškoti „į šoną“, užuot ieškoję būdų jį susigrąžinti į savo gyvenimą...

O gal visiems vertėtų pamėginti savo gyvenime pritaikyti vienos tyrėjų aprašomos poros pavyzdį: po ilgų „nekalbadienių“ ir šeimyninio „celibato“ vieną gražią dieną – taip, būtent labai gražią dieną – sutuoktiniai susėdo pasikalbėti ir tiesiog susitarė, kad nepaisydami aplinkybių nei situacijų, pamėgins meilės malonumais savo vedybiniame guolyje mėgautis tris kartus per savaitę. Įsitraukė. Patiria malonumą. Jaučiasi kur kas laimingesni ir vėl mato bendrą šeimos ateitį.

2014 07 27 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt