pirmadienis, gegužės 17 d.
Senolė greitosios pagalbos laukė 43 valandas
tiesa.com
Pixabay.com

Senelių globos namuose gyvenanti 86-erių Mary Duffy nukritusi patyrė skaudžią traumą – jos viena koja lūžo net dvejose vietose. Globos namų darbuotojai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Kol ji atvyks, darbuotojams buvo liepta senolei neduoti net tik maisto ir vandens, bet ir nuskausminamųjų vaistų.

Viskas būtų gerai, jei ne faktas, kad pas sunkiai susižalojusią Morristone, Swansea esančią St. Martins‘ globos namuose gyvenančią senolę paramedikai atvyko tik po 43 valandų.

Ligoninės atstovai atsiprašė moters ir ją prižiūrėjusių darbuotojų, kad pagalbos reikėjo laukti beveik dvi paras ir ėmė tirti, dėl ko taip nutiko.

„Mary nukrito nuo kėdės. Susižalojusią mamą globos namų darbuotojai paguldė į lovą. Paskambinę greitajai pagalbai, jie negalėjo patikėti patarimu, kurį davė paramedikai – tiesiog palikti moterį ten, kur ji nukrito. Jei jie būtų paklausę, mama ant grindų būtų praleidusi beveik dvi paras. Tai absurdas“, – Metro.co.uk sakė Mary sūnus Timas.

Nelaimė nutiko sekmadienio vakarą. Kitą rytą pagalbai vis dar neatvykus, Timas susisiekė su globos namų darbuotojais ir paprašė jų paduoti mamai pusryčius.

„Antrą kartą paskambinus darbuotojams, paprašiau jų padėti mamai ir nebeleisti jai kentėti. Nepaisant paramedikų nurodymų, jie davė jai nuskausminamųjų vaistų. Mano mama serga demencija, jai tikrai skaudėjo, – tęsė Timas. – Aš tiesiog siuntu, mane ima pyktis, tačiau jis nėra nutaikytas tiesiogiai medikams, ligoninės ar globos namų darbuotojams. Visi jie pasidarbavo puikiai, tačiau ilgai laukti pagalbos reikėjo dėl kažkur sistemoje atsiradusios klaidos. Mano mama daug nekalba, tačiau girdėjau, kaip ji iš skausmo šaukia.“

Velso greitosios pagalbos tarnybos pripažino, kad laukdama Mary kentėjo stiprų skausmą, jie atsiprašė moters ir jos artimųjų už sistemoje įsivėlusią klaidą ir greitesnio reagavimo į iškvietimą.

„Šiuo metu aiškinamės, kas iš tiesų nutiko ir dėl ko ponia Duffy turėjo tiek ilgai laukti atvykstančių paramedikų, – teigė Velso greitosios pagalbos paslaugų atstovė Louise Platt. – Tuo tarpu užtikriname, kad, nepaisant didelio užimtumo, taip ilgai laukti paramedikų nėra įprasta. Štai kodėl mes kuo greičiau stengiamės išspręsti šią problemą.“

2019 01 25 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt