pirmadienis, liepos 6 d.
Septyni įpročiai, sukuriantys gyvenimą be streso
tiesa.com

Jei visus gyvenimo nesklandumus ir problemas perdėtai imsime į širdį, tai tikrai nepadės jų išspręsti, užtat sveikatą garantuotai susigadinsime. Todėl labai svarbu užsigrūdinti ir fiziškai, ir psichiškai, kad atlaikytume bet kurias užklupusias negandas.

1. Išsimiegoti. Pagrindinis simptomas, rodantis, kad nervų sistema sudirginta, yra nemiga. Užtat reikia laikytis reguliaraus miego režimo, eiti gulti ir keltis visada tuo pačiu metu ir miegoti kasnakt 7–8 valandas. Prieš miegą negalima per daug prisivalgyti, taip pat aktyviai dirbti (nesvarbu, psichiškai ar fiziškai). Labai tinka paskaityti knygą, pagulėti aromaterapinėje vonioje.

2. Vengti triukšmo. Iš TV ekranų besiliejantis informacijos (dažnai agresyvios) srautas nervų sistemai yra papildoma apkrova. Užtat televizorių junkite tik jei tikrai norite ką nors pažiūrėti. Tegul namuose karaliauja muzika, ir geriausia – klasikinė. Beje, mokslininkai nustatė, kad tai geriau veikia žmogaus organizmą nei visiška tyla.

3. Kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Nors mūsų smegenys ir tesveria 2 proc. viso kūno masės, jos „suvartoja“ 18 proc. organizmo gaunamo deguonies. Vadinasi, ilgi pasivaikščiojimai parke gyvybiškai svarbūs visiems, kas dirba įtemptą protinį darbą, taip pat tiems, kas išgyvena psichologinius sunkumus ar jaučia didelę įtampą.

4. Naudoti vaistinių augalų galią. Sustiprinti nervus ir įveikti nemigą padės medetkų nuoviras. Šaukštą medetkų žiedų užpilkite stikline verdančio vandens, palaikykite valandą ir gerkite po pusę stiklinės šilto nuoviro prieš miegą. Ne mažiau veiksminga ir sukatžolė: 15 g vaistažolės užpilkite stikline verdančio vandens ir palaikykite 20 min. Gerkite po šaukštą 3–5 kartus per dieną. Puikus antidepresantas yra ir jonažolė, bet dėl jos vartojimo verčiau pasitarkite su gydytoju.

5. Pakeisti mitybą. Nervų sistema sustiprės, jei savo racioną praturtinsite B grupės vitaminais ir nikotino rūgštimi, kuri ypač būtina neuronų veiklai. B grupės vitaminai padeda nuslopinti susijaudinimą, pašalinti nuovargį, pagerina atmintį ir dėmesio koncentraciją bei atsparumą stresui. Daug šio vitamino yra ankštinėse kultūrose. Soja turi daug lecitino, kuris naudingas normaliai nervų ir širdies veiklai. Lecitino daug ir grūdų gemaluose. Nervams padeda ir kalcis, būtinas nerviniams impulsams sklisti.

6. Sportuoti. Kasdien atliekami fiziniai pratimai ne tik lavina raumenis, kaulų sistemą, bet ir disciplinuoja, vadinasi, padeda tapti ramesniam ir labiau disciplinuotam. Be to, dirbant raumenims, organizmas gamina laimės hormoną endorfiną, kuris yra natūrali priemonė, sauganti nuo streso.

7. Į gyvenimą žvelgti filosofiškai. Išmokite blaiviai reaguoti į nesėkmes kaip į normalų gyvenimo reiškinį ir nepulkite į kraštutinumus. Stenkitės mąstyti pozityviai. Neigiamos emocijos išbalansuoja nervų sistemą, susilpnina jėgas ir paralyžiuoja valią. O teigiamos veikia atvirkščiai. Taigi, atminkite: viskas tik į gera!

2012 01 15 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt