antradienis, lapkričio 24 d.
Šeštasis jausmas: kaip jis pasireiškia?
Alfa.lt

Gamta apdovanojo žmogų penkiais pojūčių organais. Mes girdime, matome, nustatome kvapą, skonį ir sugebame lytėti. Šalia tų dalykų dar sugebame jausti širdimi. Ką reiškia tas vadinamasis šeštasis jausmas? Ar jis buvo pamirštas priskaičiuoti? Ar neseniai sugalvotas?

Dažnai iš žmonių, ypač iš merginų ir moterų, galima išgirsti apie neaiškias abejones, draskančias sielą. Nuojautai arba intuicijai nesugebame rasti logiško paaiškinimo, nors paneigti neįmanoma. Turbūt vienintelis teisingas atsakymas būtų: įsiklausyti į vidinį balsą.

Viską, ko nežino, žmonės bando kažkaip paaiškinti. Nuojautą vadina angelo balsu, gyvenimo patirtimi, instinktu, likimo ženklu. Psichologai nuojautą vadina dovana iš aukščiau arba vidiniu balsu.

Pagal požiūrį į intuiciją ir atsižvelgdami į įvairiose šalyse atliktas apklausas psichologai sąlyginai skirsto žmones į 3 grupes:

1. Išsilavinę ir aukšto intelekto asmenys, kurie neigia intuiciją. Tokių nėra daug, tik 25 proc.

2. Didžioji dauguma – apie 70 proc. – tiki, kad egzistuoja šeštasis jausmas, tačiau jie patys nesugeba juo visur ir visada užtikrintai naudotis.

3. 5 proc. jautrių, kūrybingų žmonių, kurie ne tik tiki intuicija, bei ir nuolat įsiklauso į savo vidinį balsą.

Atlikdami tyrimus mokslininkai nustatė, kad šeštasis jausmas būdingas tiems žmonėms, kurių dešinysis smegenų pusrutulis yra dominuojantis. Jeigu jūs rašote kaire ranka, gali būti, kad turite vienu pojūčių daugiau. Žmogaus nervų sistema išsiraizgiusi labai sudėtingai. Norintiems išvystyti savo nuojautą psichologai siūlo mokytis rašyti kaire ranka.

Įvairių žmonių intuicijos signalai būna skirtingi. Kai kuriems ima virpėti rankos ar kojos, daug kam pradeda tankiau plakti širdis, suskausta pilvą ir apima pykinimas. Visi šie požymiai byloja apie tai, kad į darbą įsijungia nervų sistema, ypač dešiniojo smegenų pusrutulio.

Informacija į mūsų smegenis ateina ne tik tuo metu, kai stengiamės įsiminti, bet ir intuityviai. Buitinė, kasdienė intuicija pažįstama kiekvienam. Pažvelkite į svetimą žmogų, šiek tiek pasikalbėkite su juo ir galėsite drąsiai sudaryti jo psichologinį portretą. Pirmas įspūdis dažniausiai būna teisingas.

Pasaulyje egzistuoja dar daug nepažintų dalykų Visi žino, kad egzistuoja meilė, draugystė, bet kaip paaiškinti jas? Kai kurie mokslininkai spėja, kad intuicija – tai nauja materija (noosfera) arba kolektyvinis protas.

Nuojauta daro žmogų stipresniu ir išmintingesniu. Čia labai svarbi kūno, proto ir sielos harmonija. Į vidinį balsą visiems verta išmokti įsiklausyti, kad taptume laimingesni. 

2020 08 09 08:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt