penktadienis, birželio 5 d.
Sezoninis apsipirkimas: ką pirkti ir ko ne
tiesa.com

Manoma, kad vyrai nesivaiko madų, neapkenčia parduotuvių ir ankštų matavimosi kabinų. Tačiau stipriosios lyties atstovai trokšta atrodyti stilingai ir išskirtinai ne ką mažiau, negu moterys.

Kaip teigia Kalifornijos Stanfordo universiteto mokslininkai, vyrai yra toje pačioje apsipirkinėjimo manijos pavojaus zonoje, kaip ir dailioji lytis. Tad jeigu nuolatinis piniginės varstymas yra neišvengiamas – tebūnie bent pirkiniai verti dėmesio!

 

Kurk savitą stilių

Kiekvienas sezonas turi savo „must have“ – aprangos detales, be kurių mados žinovai ir gerbėjai net nesivargina kelti kojos iš namų. Kita vertus, mados vėjai yra skaudžiai nepastovūs, o autentiškas stilius – amžinos savojo „aš“ paieškos. Todėl svarbiausias dalykas, pildant garderobą naujam sezonui – nekopijuoti manekenų vitrinose, o susikurti savitus aprangos derinius.

Ne veltui sakoma, kad nėra blogo oro – tik netinkama apranga. Vyriškiams, prasilenkiantiems su stiliaus subtilybėmis ir nesprendžiantiems tokių „bobiškų“ dilemų kaip „ką šiandien apsivilkti?“ primename, kad stiliaus neturėjimas – tai irgi jūsų asmenybės atspindys. Visa laimė, kad vyriškos aprangos skyriuose mados nesikeičia taip dažnai, kaip moteriškuose – galite būti ramūs, kad įsigiję drabužį birželį, galėsite jį dėvėti ir rugsėjį, ir spalį, o gal ir gerokai ilgiau.

Žvilgtelėjus į populiariausių firmų parduotuvių vitrinas galima akimirksniu išskirti pasikartojančius motyvus, dominuojančias spalvas bei aksesuarus, kurie net ir chaotišką, nederantį drabužių ansamblį gali paversti originaliausia apranga.

Šią vasarą mada klykia labai garsiai – nepaisydami krizės, dizaineriai rizikuoja kurdami kokybiškus, bet ganėtinai brangius drabužius. Mes žinome, kad šykštus moka du kartus, tad klusniai nusileidžiame stiliaus ikonų diktuojamoms taisyklėms.

 

Sezono spalvos    

Šio sezono spalvų paletė neįprastai plati. Nuo pieno baltumo iki pačių netikėčiausių pastelinių atspalvių: oranžinės, žalsvos ar žydros. Dizainerių kolekcijose šviesių, vasariškų spalvų drabužius keičia šaltų, urbanistinių atspalvių apranga, tad rinktis tikrai yra iš ko, jeigu žinai, kas tinka ir patinka.

Ypač madinga šią vasarą indigo mėlyna – jūreiviškai nuotaikinga spalva, puikiai deranti beveik su visais atspalviais. Tačiau neoficialia sezono lydere laikoma rusvai gelsva, smėlio spalva. Turėti smėlinį drabužį šią vasarą privaloma: bet kokia šios spalvos aprangos detalė –bilietas į dabitų sąrašą. Sezono topas – smėlio spalvos batai ar sandalai, derantys bene su visomis spalvomis.

 

Penki privalomi pirkiniai

Vyrų, nors šiek tiek besidominčių naujausia mada, nė kiek nenustebins privalomų šio sezono pirkinių penketuke atsidūrusios aprangos detalės.      

 

Ornamentai. Vienas įdomiausių šios vasaros atradimų – rytietiški motyvai. Lyderio pozicijoje karaliauja raštuoti švarkai bei ornamentais išmarginti, tačiau prie švarko spalvos priderinti marškiniai. Toks ansamblis vis dar neįprastas, tačiau nepaprastai originalus ir žaismingas. Įkvėpimas iš Rytų įneša apčiuopiamos bohemiškos laisvės nuotaikos. Jeigu jaučiate, kad švarko raštus pakartojantys marškiniai yra šiek tiek per daug rėksmingi, prie raštuoto švarko siūloma derinti vienspalvius marškinius ir siaurą kaklaraištį ar ornamentais puoštą vasarišką šaliką. Švarkus bei raštuotus marškinius rekomenduojama vilkėti prie tiesaus kirpimo kelnių ar paprasčiausių džinsų.

 

Liemenė. Jau ganėtinai seniai mados pasaulyje matyta liemenė, šį sezoną pasirodžiusi ant garsiausių dizainerių podiumų, pataikė tiesiai į tikslą. Modelis ir spalva nesvarbu – nuo klasikinės dviejų trijų sagų iki lengvo audinio, besiplaikstančios liemenės. Sezono pasirinkimas – liemenė ir berankoviai marškinėliai.

 

Rankinė. Nebe toks naujas, tačiau vis dar labai madingas aprangos akcentas. Dominuoja trapecijos modelio, trumpų rankenų, odinės ar tiesiog standaus audinio rankinės. Spalvų gama išties plati, tad pasirinktas variantas turėtų derėti prie bendros aprangos. Konservatyvius vyrus šis stilingas akcentas vis dar šokiruoja, tačiau garsiausių dizainerių kolekcijose bei stilingiausių vyrų garderobe senokai karaliaujantis aksesuaras – būtinybė ne tik moterims, bet ir vyrams.

 

Detalės. Nesvarbu, kokios firmos drabužį įsigysite, svarbiau, kaip ir su kuo jį dėvėsite. Šios vasaros topuose įsitvirtino permatomi audiniai. Taip pat ir iki kulniuko viengubai ar dvigubai palenktos paprasto audinio kelnės arba kiek siaurėjantys ar tiesaus kirpimo džinsai. Permatomi audiniai mūsų pasąmonėje dažnai asocijuojasi su pigiais, kičiniais kūriniais, tačiau dizainerių siūlomi elegantiški, permatomų audinių marškinių modeliai – nenuginčijamai vienas netikėčiausių ir karščiausių sezono sprendimų. Nebijokite mūvėti akį traukiančias, spalvotas kojines, kyšančias iš po atlenktų kelnių ar džinsų, – tai irgi šio sezono mados klyksmas.

 

Batai. Moterys prisipažįsta, kad pirmąkart sutikusios vyriškį, pirmiausia žvilgteli į jo batus. Taigi, svarbu, kad jie būtų ne tik švarūs, bet ir stilingi. Vasarai patogiausias ir tinkamiausias apavas – sandalai. Iš daugybės dirželių pasiūti sandalai primena gladiatoriaus apavą, tačiau įdomu, kad šį sezoną dizaineriai nusprendė dirželius šiek tiek pakelti – dabar jie vyniojasi net virš kauliuko. Praktiškiausia rinktis juodus arba smėlio spalvos sandalus, tik atkreipkite dėmesį į odos tipą: ji neturėtų blizgėti.

 

Tokioje gausybėje parduotuvių dažnai sunku atrasti patinkamą drabužį, tačiau pirkti bet ką – griežtai draudžiama. Nepamirškite, kad jūsų apranga pasako apie jus daugiau nei manote. Bet jeigu radote kažką, nuo ko negalite atitraukti akių – nesukite galvos, kaip reaguos aplinkiniai: išlaisvinkite savyje Statkevičių.

 

 

2010 06 10 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt