sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Šiandien – tarptautinė orgazmo diena
tiesa.com

Tarptautinė orgazmo diena kasmet rugpjūčio 8 d. švenčiama nuo 1998 m. Šventės šūkis – Vientisas pasaulio orgazmas.

Tai energijos, ekstazės, malonumo diena. Šventę raginama švęsti visame pasaulyje – nuo Aliaskos iki Zimbabvės (nuo šalčiausios vietos iki karščiausios ir nuo A iki Z). Kaip švęsti? Vienam ar dviese, ar grupėmis, kaip tik patinka.

Šventės iniciatorius biseksualas Aleksas Hirka teigia, kad šią dieną verta dovanoti seksualias dovanas, kaip dovanos dovanojamos per Kalėdas; vaidinti įvairius vaidmenis, persirengiant kaip per Helovyną; prisiekti meilę kaip per Valentino dieną.

Terminas „orgazmas“ (aukščiausias lytinio pasitenkinimo laipsnis) kilo iš graikiško žodžio „orgao“ – degti aistra. Orgija kažkada buvo vadinamos romėnų ir graikų apeigos, skirtos dievams, dažniausiai vyno ir pramogų dievui Bakchui arba Dionisui garbinti. Tų puotų metu buvo mėgaujamasi visais malonumais, nieko nesivaržoma, todėl galiausiai žodis „orgija“ pradėtas vartoti ištvirkavimo prasme.

Mokslininkas Gertas Holsege iš Nyderlandų atrado, jog moterų orgazmo metu beveik visa smegenų veikla yra mirusi, veikia tik už judesių koordinaciją atsakinga dalis.

Moterų orgazmas trunka ilgiau – nuo 5 iki 8 sekundžių, o tuo tarpu vyrai mėgaujasi tik 3-5 sekundes.

Net 60 proc. pastovų partnerį turinčių ir beveik kasdien besimylinčių moterų savaitės laikotarpyje tikro orgazmo nepatyrė, tarp vyrų tokių nelaimėlių tebuvo 10 proc. Įvairių apklausų ir tyrimų duomenys rodo, kad apie 30-40 proc. moterų orgazmo nepatiria visiškai.

Beje, viena iš tokių buvo ir garsioji aktorė Marilyn Monroe, savo psichologui prieš pat mirtį pareiškusi: „Per visus šiuos metus neturėjau nė vieno. Išsvaistyti metai. Kaip galėčiau jums, vyrui, paaiškinti, ką patiria moteris? Man atrodo, kad tai turėtų būti panašu į seną elektros lemputę. Ją įjungus ji ima švytėti, tuomet švyti dar ir dar ryškiau, kol galiausiai nušvinta ryškiai. Turėtų būti labai gera...“

Mokslininkai teigia, kad žmonės ir delfinai – vieninteliai, kurie mylisi dėl malonumo. Nepaisant to ilgiausiai trunka kiaulės orgazmas – net 30 min. Liūtai poruojasi iki 50 kartų per dieną. Jokio malonumo sueities metu nejaučia katės patelė, išgyvena vien skausmą.

Moksliškai įrodyta, jog orgazmas gali nuslopinti visų rūšių skausmą dėl jo metu išsiskiriančio oksitocino, kuris padeda atsipalaiduoti ir teigiamai veikia žmogaus emocinę būklę.

2016 08 08 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt